Trzecioligowy Górnik pokonał ekstraklasową Cracovię w sparingu

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-01-17 09:35 | Zmodyfikowano: 2016-01-17 09:35

Sporą niespodziankę sprawili swoim kibicom zawodnicy Górnika Wałbrzych. Piłkarze występujący na co dzień w trzeciej lidze wygrali w sparingu z ekstraklasową Cracovią 3:2. Bohaterem spotkania został Marcin Orłowski, strzelec trzech bramek dla wałbrzyszan.

Zimowa aura nie odstraszyła wałbrzyskich kibiców, którzy licznie pojawili się na spotkaniu. Mecz odbywał się praktycznie na śniegu, a drużyna zagrały trzy tercje po pół godziny. Prowadzenie zapewnił gościom w 26 minucie Erik Jendrišek. 6 minut później Marcin Orłowski doprowadził do wyrównania, później dołożył jeszcze trafienia w 39 i 44 minucie, i Górnik Wałbrzych niespodziewanie prowadził już 3:1. Gości stać było tylko na jeszcze jedno trafienie – w 57 minucie do siatki wałbrzyszan trafił Przemysław Pyrdek. Więcej bramek kibice już nie obejrzeli, mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.

Górnik Wałbrzych - Cracovia 3-2:

Bramki: Orłowski (31, 39, 44) - Jendrišek (26.), Pyrdek (57.).

Górnik Wałbrzych: Damian Jaroszewski - Mateusz Sawicki, Dariusz Michalak, Bartosz Tyktor, Jan Rytko, Marcin Morawski, Grzegorz Michalak, Mateusz Krawiec, Michał Oświęcimka, Dominik Radziemski, Marcin Orłowski. Grali także: Gracjan Błaszczyk, Sebastian Surmaj, Radosław Brzeziński, Damian Migalski, Mateusz Krzymiński, Mateusz Sobiesierski, Jastrzębski.

Cracovia: (I tercja) Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki, Sreten Sretenović, Hubert Wołąkiewicz, Łukasz Zejdler - Mateusz Wdowiak, Damian Dąbrowski, Marcin Budziński, Bartosz Kapustka, Erik Jendrišek - Boubacar Dialiba. (II tercja) Grzegorz Sandomierski (46 Krystian Stępniowski) - Deleu, Bartosz Rymaniak, Piotr Polczak, Paweł Jaroszyński - Deniss Rakels, Mateusz Cetnarski, Miroslav Čovilo, Hubert Adamczyk, Przemysław Pyrdek - Dariusz Zjawiński. (III tercja) Krystian Stępniowski - Deleu, Jacek Jadanowski, Bartosz Rymaniak, Paweł Jaroszyński - Dawid Surma, Mateusz Argasiński, Hubert Adamczyk, Szymon Kiebzak, Przemysław Pyrdek - Krzysztof Szewczyk.