Udana pogoń koszykarek Ślęzy. Basket Gdynia pokonany

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-01-16 23:14

W meczu 15. kolejki rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet, Ślęza Wrocław pokonała Basket 90 Gdynię 71:65. O końcowym rezultacie zadecydowała dobra postawa wrocławianek w drugiej połowie meczu. 19 punktów dla gospodyń zdobyła Sharnee Zoll. Ślęza plasuje się po tym meczu na 4. miejscu w tabeli.

Wrocławianki rozpoczęły to spotkanie bardzo mocnym akcentem, już po 5 minutach gry prowadziły z Basketem aż 13:6. Wtedy do głosu zaczęły dochodzić rywalki i udało im się zmniejszyć straty - po pierwszej kwarcie było 19:15.

Zawodniczki Basketu uwierzyły w swoje możliwości, po świetnych akcjach m.in Kotnis i Johnson udało im się zejść na przerwę z 9-punktowym prowadzeniem (29:38).

Po przerwie Ślęza pokazała zupełnie inny basket. Opłaciło się wpuszczenie na parkiet Agnieszki Śnieżek, trafiać zaczęła też Sharnee Zoll. Wrocławiankom udało się doprowadzić do remisu przed końcem trzeciej kwarty (50:50).

Ostatnie 10 minut to przede wszystkim dobra gra w obronie gospodyń. Zawodniczki Ślęzy zdobyły aż 21 punktów, tracąc 15 i mogły cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w rozgrywkach Tauron Basket Ligi Kobiet.

Ślęza Wrocław - Basket Gdynia 71:65 (19:15, 10:23, 21:12, 21:15)

Ślęza: Zoll 19, Shegog 17, Śnieżek 14, Sulciute 9, Kastanek 7, Leciejewska 3, Linkeviciene 2, Mistygacz 0, Sklepowicz 0.

Basket: Skerovic 14, Suknarowska 13, Johnson 12, Kotnis 10, A.Bibrzycka 8, Troina 5, M.Bibrzycka 3, Podgórna 0.