Żarów: Budowa basenu na finiszu (ZDJĘCIA)

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-01-21 11:22 | Zmodyfikowano: 2016-01-21 11:22
A|A|A

fot. UM Żarów

Wygląda na to, że już za kilka miesięcy Żarowianie będą mogli korzystać z wodnych atrakcji, których nie zabraknie na żarowskim basenie. Budowa pływalni zmierza już ku końcowi. Przed ekipą budowlaną jeszcze tylko prace wykończeniowe, które obecnie trwają wewnątrz budynku basenowego. I najważniejsze, montaż specjalistycznych urządzeń wodnych, który prawdopodobnie rozpocznie się pod koniec lutego. Dziś to nie to samo miejsce, co przed kilkoma miesiącami.

Robi wielkie wrażenie. - Główne prace budowlane mamy już dawno za sobą. W tej chwili podwieszamy sufit na hali basenowej, a w następnej kolejności ekipa budowlana pracować będzie przy sufitach w pomieszczaniach sanitarnych, szatni i głównym holu. W podziemiach budynku basenowego zostało jak dotąd wykonanych najwięcej prac, związanych z technologią basenową i węzła cieplnego, który także został już zainstalowany. Gotowa też jest sauna i łaźnia parowa, z których niebawem będą korzystać mieszkańcy. Planujemy zakończyć prace budowlane pod koniec marca, aby w następnej kolejności przystąpić do procedury odbiorowej i uruchomienia obiektu – wyjaśnia Arkadiusz Szul z firmy Saltex Europa.

Inwestycja warta jest ponad 9 milionów złotych, współfinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury w wysokości 2,5 miliona złotych ma stać się nie lada atrakcją dla mieszkańców gminy Żarów, a zapewne i okolicznych miejscowości. Obecnie prace budowlane obiektu są już na tyle zaawansowane, że śmiało można mówić o zakończeniu inwestycji w pierwszym kwartale 2016 roku.

- Z atrakcji wodnych korzystać będą nie tylko dorośli mieszkańcy naszej gminy. W projekcie uwzględniliśmy również atrakcje dla najmłodszych i tych, którzy dopiero co rozpoczną naukę pływania. Nie zabraknie oczywiście zjeżdżalni i typowych elementów basenowych, jak jacuzzi, wanna z hydromasażem czy sauna. To wszystko już niebawem czekać będzie na wszystkich, którzy będą tutaj spędzać swój wolny czas – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wygląd zmieni również plac przed budynkiem basenowym. Część tego terenu ma zostać zagospodarowana na parkingi, nowe ciągi piesze i zieleń.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama