Będzie ciepło, nawet do 4 stopni na plusie (PROGNOZA, FILM)

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-01-24 09:02 | Zmodyfikowano: 2016-01-24 09:02
A|A|A

fot. YouTube

Prognoza pogody:

W dzień zachmurzenie będzie duże, po południu już większe przejaśnienia. Początkowo pojawią się słabe opady deszczu i miejscami mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

W dzień zachmurzenie będzie duże, po południu już większe przejaśnienia. Początkowo opady deszczu, a we wschodniej części województwa deszczu ze śniegiem i śniegu. Przed południem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) początkowo w ciągu dnia opady śniegu. Temperatura od -6°C do -3°C. Wiatr silny i bardzo silny, zachodni i północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Warunki biometeorologiczne:

Niekorzystne.

Sytuacja baryczna w Europie

Polska będzie pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z układem frontów atmosferycznych, przemieszczającej się z zachodu na wschód. Za frontem atmosferycznym będzie napływać cieplejsze i bardziej wilgotne, polarno-morskie powietrze. Pod koniec dnia front atmosferyczny dotrze na wschód kraju i jedynie nad krańcami wschodnimi utrzyma się jeszcze powietrze pochodzenia arktycznego. Początkowo niewielkie wahania lub wzrost ciśnienia, w dalszej części dnia spadek.


 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama