Internetowa demokracja w Dzierżoniowie

Michał Wyszowski | Utworzono: 2016-01-27 09:47 | Zmodyfikowano: 2016-01-27 09:47
A|A|A

fot. Maciej Ławniczak

Miasto chce prowadzić tam regularne konsultacje społeczne. Pierwsze pytanie dotyczyło używania fajerwerków na miejskich imprezach. Mówi rzecznik ratusza, Rafał Pilśniak:

Przeważały głosy przeciwników. Dlatego miasto choć nie wprowadza oficjalnego zakazu, to na swoich imprezach po prostu strzelać nie będzie.

Urzędnicy podkreślają, że internetowe konsultacje to propozycja głównie dla młodych ludzi, którzy do tej pory nie angażowali się społecznie. Rafał Pilśniak zapewnia, że dyskusja o fajerwerkach to nie koniec:

Konsultacje prowadzone są na profilu burmistrza. Nie są formalne, ale dzięki nim mieszkańcy mogła wpływać na to co dzieje się w Dzierżoniowie.

Dla radiowroclaw.pl mówi Rafał Pilśniak, rzecznik dzierżoniowskiego ratusza: - Mieszkańcy chętnie korzystają z portali społecznościowych, a nie ma co ukrywać Facebook jest wśród nich najpopularniejszy. Stąd właśnie pomysł na to, aby o pewne rzeczy mieszkańców pytać, konsultować, ale także reagować. Widać to było już przy pierwszym pytaniu. Była rzeczowa, kulturalna dyskusja. Podkreślam, że ma to być narzędzie uzupełniające. Burmistrz spotyka się z mieszkańcami, są też prowadzone regularne konsultacje. To ma być po prostu kolejna możliwość wyrażenia swojego zdania.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama