WROCŁAW: Ścieżka z Grabiszyńskiej do centrum za droga?

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-01-27 20:08 | Zmodyfikowano: 2016-01-27 19:22
A|A|A

Andrzej Owczarek

Możliwe, że ścieżka rowerowa od zbiegu ulic Solskiego i Alei Piastów, wzdłuż całej Grabiszyńskiej aż do centrum nie powstanie. Właśnie dowiedzieliśmy się, że do kolejnego przetargu na wykonanie projektu trasy zgłosiła się tylko jedna firma.

Poprzednim razem, w szranki stanęły dwa przedsiębiorstwa, ale oferty również nie wybrano. W pierwszym przypadku, oferta zawierała błędy formalne i została odrzucona, a w drugim, zaproponowana cena przekraczała możliwości miasta.

Wrocławski ZDiUM ogłosił więc kolejny przetarg na wybranie projektanta, ale pułap cenowy znowu okazuje się zbyt niski. Urzędnicy chcieliby wydać na opracowanie planu budowy ponad pięciokilometrowego odcinka około 200 tysięcy złotych.

Sprawa wydaje się o tyle trudna, że już drugi raz nie udaje się znaleźć wykonawcy. Jedyna oferta, która wpłynęła do ZDiUM opiewa na 360 tysięcy złotych. Jak przyznała jednak Ewa Mazur, rzecznik zarządu utrzymania miasta: teraz oferta musi zostać przedyskutowana i sprawdzona pod względem formalnym.

Później odbędą się konsultacje nad ceną. Ewa Mazur podkreśla, że nie jest wykluczone, że jednak ZDiUM zdecyduje się zapłacić więcej za plany, ze względu na brak innych oferentów.

Nowa ścieżka nie będzie tyko pasem namalowanym na ulicy, ale osobną trasą więc nie sprawi, że kierowcy stracą kawałek jezdni. Wymaga jednak przebudowy drogi w wielu miejscach.

POCZYTAJ I POSŁUCHAJ WIĘCEJ:

POWSTANIE NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA WZDŁUŻ KORKUJĄCEJ SIĘ I RUCHLIWEJ ULICY GRABISZYŃSKIEJ.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama