Pogoda: Jaki będzie weekend na Dolnym Śląsku?

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-01-30 12:00 | Zmodyfikowano: 2016-01-30 12:00
A|A|A

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:

Europa południowa będzie pod wpływem wyżu, pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu niżu.

Polska będzie pod wpływem zatoki niżu znad Morza Północnego, w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego.

Prognoza pogody:

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu, na zachodzie regionu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 75 km/h, południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu, na zachodzie regionu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) temperatura od 1°C do 3°C. Wiatr w nocy od 65 km/h do 80 km/h, w dzień wzmagający się
do 95 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Prognoza pogody na sobotnią noc i na niedzielę:

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Możliwe burze. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 75 km/h, nad ranem słabnący, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni i zachodni. 

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, w drugiej połowie nocy przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. lokalnie
możliwe burze. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 85 km/h, nad ranem słabnący, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Spadek temperatury od -2°C początkowo w nocy do -6°C w dzień. Wiatr w nocy od 110 km/h do 130 km/h, w dzień słabnący do 90 km/h, początkowo południowo-zachodni, później zachodni, będzie powodował
zawieje i zamiecie śnieżne. 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama