"PASY”: Blisko połowa kierowców nie stosowała się do przepisów

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-02-01 20:00 | Zmodyfikowano: 2016-02-01 20:00
A|A|A

Pasy bezpieczeństwa są najskuteczniejszym znanym środkiem, ratującym ludzkie życie podczas zdarzenia drogowego. Zapięte pasy w momencie uczestniczenia w wypadku, to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Jedną z głównych przyczyn śmiertelności i urazowości ofiar wypadków drogowych jest właśnie naruszenie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z tych urządzeń, a także urządzeń przeznaczonych do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Niestety po raz kolejny okazało się, że wiele osób przemieszczających się pojazdami lekceważy przepisy obowiązujące w tym zakresie. Podczas przeprowadzonych w ostatnich dniach na terenie województwa dolnośląskiego policyjnych działań kontrolno-prewencyjnych, funkcjonariusze skontrolowali łącznie około 2321 pojazdów osobowych i ciężarowych. W 1048 przypadkach policjanci stwierdzili brak zapiętych pasów bezpieczeństwa u osób kierujących samochodami lub ich pasażerów. W 10 przypadkach funkcjonariusze stwierdzili także nieprawidłowe przewożenie dzieci.

Przeprowadzane działania mają na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego poważnych konsekwencji, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów oraz jak niebezpieczne jest nieprawidłowe przewożenie dzieci.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama