Kolarze z Polkowic ścigają się w Walencji i w Dubaju

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-02-04 09:00 | Zmodyfikowano: 2016-02-04 09:00

Część ekipy z Polkowic startuje w Wyścigu Dookoła Walencji. Na 1. etapie Volta a la Comunitat Valenciana najlepiej w dolnośląskiej ekipie spisał się Victor de la Parte. W swoim pierwszym starcie w pomarańczowych barwach - 16-kilometrowej czasówce - kolarz pochodzący z Kraju Basków uplasował się na 21. pozycji z czasem 23:17. Był to wynik o 43 sekundy gorszy od czasu zwycięzcy, Woutera Poelsa. Holender drugiego Luisa Leona Sancheza pokonał o 14, a mistrza świata Wasyla Kyryjenkę o 20 sekund.

Na 31. pozycji uplasował się drugi najszybszy z kolarzy CCC Sprandi Mateusz Taciak. „Wykręcił” on rezultat 23:34. On oraz Łukasz Owsian w ostatniej chwili zastąpili w składzie Sylwestra Szmyda i Felixa Großschartnera, którzy z powodów formalnych nie mogli wziąć udziału w wyścigu.

Kolarze z Polkowic mają także swoją reprezentację w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W pierwszym starcie w tym sezonie Grzegorz Stępniak zajął 13. miejsce na inauguracyjnym etapie Dubai Tour. Otwierający zmagania odcinek w silnie obsadzonym wyścigu zakończył się masowym sprintem, a w nim najszybszy był Marcel Kittel. Niemiec z grupy Etixx-Quick Step pokonał na finiszu Marka Cavendisha, a trzeci był Giacomo Nizzolo. Przed 2.etapem rywalizacji w Dubaju Grzegorz Stępniak jest najwyżej sklasyfikowany kolarzem CCC Sprandi Polkowice.