Zagłębie lepsze od trzeciej drużyny bułgarskiej ekstraklasy

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-02-04 20:30

Ostatni mecz przed startem ekstraklasy podopieczni Piotra Stokowca rozpoczęli z impetem. Już w 12. minucie Miedziowi mieli świetną okazję do objęcia prowadzenia, ale Łukasz Janoszka pogubił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. 3 minuty później z rzutu wolnego strzelał na bułgarską bramkę Filip Starzyński, ale jego uderzenie sparował Mario Kirew.

Trzecia próba okazała się skuteczna. Po faulu na Dorde Cotrze lubinianie otrzymali rzut karny. Jego pewnym egzekutorem okazał się w 21. minucie Michal Papadopulos. Zagłębie mimo niezłej gry i kilku kolejnych okazji (strzały Macieja Dąbrowskiego, Starzyńskiego i Papadopulosa) nie zdołało utrzymać prowadzenia do przerwy. Tuż przed zmianą stron błąd lubińskiej defensywy wykorzystał Georgi Jomow i po 45 minutach było 1:1.

Już pierwsza groźniejsza akcja drugiej połowy dała ponowne prowadzenie ekipie trenera Stokowca. W 56. minucie po dośrodkowaniu bardzo aktywnego tego dnia Cotry, drugą bramkę dla Miedziowych strzałem głową zdobył Arkadiusz Woźniak.

W końcówce meczu, po serii zmian dokonanych przez obu szkoleniowców, tempo spotkania znacznie spadło. Lubinianie utrzymali bez większej dramaturgii korzystny wynik do końcowego gwizdka i zwycięstwem zakończyli ostatni sprawdzian przed startem ligi.

W piątek piłkarze Zagłębia wrócą do kraju. W pierwszym meczu ekstraklasy Miedziowi 12 lutego zagrają na wyjeździe z Ruchem Chorzów.

Zagłębie Lubin - Slavia Sofia 2:1 (1:1)
Bramki: Michal Papadopulos 21 (k), Arkadiusz Woźniak 56 - Georgi Jomow 45

Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski (60 Sebastian Bonecki), Damian Zbozień, Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra - Arkadiusz Woźniak (60 Luis Carlos), Jarosław Kubicki (71 Jakub Tosik), Adrian Rakowski (60 Filip Jagiełło), Filip Starzyński (71 Łukasz Piątek), Łukasz Janoszka (71 Krzysztof Janus) - Michal Papadopulos (60 Krzysztof Piątek).

Slavia Sofia: Mario Kirew (62 Christijan Wasilew) - Cwetomir Panow (46 Martin Deczew), Dimityr Pirgow (46 Władimir Semerdżijew), Stefan Wełkow (46 Emil Stojew), Omar Aboud (31 Dimityr Burow; 60 Diego Ferraresso), Georgi Jomow (46 Iwan Kniaziew), Emil Martinow (46 Jewgienij Kobzar), Janis Karabelow (60 Kałojan Krystew), Sierdier Sierdierow (60 Kitan Wasilew), Iwajło Dimitrow
(46 Nikita Siergiejew), Daudet N'Dongala (60 Georg Ilijew).