Koszykarki Ślęzy rozegrają dziś drugi mecz MP U-22

| Utworzono: 2016-02-12 09:46 | Zmodyfikowano: 2016-02-12 09:46

Niespodzianki w inaugurującym finałowy turniej MP U-22 meczu nie było. Faworyt nie tylko tego spotkania ale i całego turnieju, zespół AZS-u Gorzów zwyciężył wrocławska Ślęzę. Patrząc na potencjał kadrowy obu ekip ten rezultat nie powinien nikogo dziwić. Przewyższający Ślęzę pod względem doświadczenia swoich koszykarek na ekstraklasowych parkietach i dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi zespół z Gorzowa okazał się zdecydowanie lepszy i potwierdził, że do Gdyni przyjechał rywalizować o mistrzowski tytuł.

Już po minucie od rozpoczęcia meczu gorzowianki prowadziły 6-0. W kolejnych akcjach Ślęza, głównie za sprawą punktów Adrianny Płaskocińskiej odrobiła straty i wyszła na jednopunktowe prowadzenie. Do połowy kwarty gra była jeszcze wyrównana, ale z biegiem czasu AZS przejął inicjatywę i szybko uzyskał dużą przewagę. Po 10 min. gorzowianki prowadziły już 29-15. W drugiej kwarcie dominacja AZS-u była jeszcze większa i praktycznie już do przerwy było po meczu.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. AZS w pełni kontrolował boiskowe wydarzenia i jeszcze bardziej powiększył swoją przewagę.

ENEA AZS PWSZ GORZÓW WLKP - ŚLĘZA WROCŁAW 91-56 (29-15, 21-12, 22-13, 19-16)

AZS - K.Jaworska 17, B.Jaworska 14, Naczk 10, Kominek 9, Szczęsna 9 (1), Stelmach 8 (2), Szajtauer 8, Sobek 6, Kopciuch 5 (1), Witkowska 5 (1), Szałas.

ŚLĘZA - Płaskocińska 12, Tyszkiewicz 9, Matras 9, Zuchora 7 (1), Włudarczyk 5 (1), Wdowiuk 4, Jaworska 4, Rorat 4, Sklepowicz 2, Woźna, Lebiodzik.