Ekstraklasa: Śląsk pokonał Wisłę 1:0. Udany początek roku

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-02-12 21:20 | Zmodyfikowano: 2016-02-12 21:20

90' Koniec meczu. Świetnie rozpoczęcie 2016 roku we Wrocławiu. Śląsk wygrywa z Wisłą 1:0.

90' Śląsk miał szczęście. W doliczonym czasie Balaszow mógł pokonać Pawełka. Zmarnował jednak idealną okazję.

86' Wisła w polu karnym Śląska. Mariusz Pawełek jednak pewnie dziś interweniuje. Kolejny raz wygrywa pojedynek z rywalem.

82' Wrocławianie poszli za ciosem. Znów stworzyli zagrożenie w polu karnym Wisły. Tym razem jednak skończyło się bez oddania strzału.

79' Gol dla Śląska. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zderzyli się w polu karnym Sadlok i Głowacki. Wykorzystał to Tomasz Hołota, który zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie.

74' Przewrotka Rafała Boguskiego, ale to jeszcze nie są stadiony świata. Nieudane zagranie piłkarza Wisły.

73' Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. Tym razem wchodzi Krzysztof Ostrowski, a schodzi Kamil Dankowski

69' Pierwsza zmiana w Śląsku - Robert Pich na dobre wraca do Wrocławia. Wchodzi za Ryotę Moriokę.

68' Kontra Wisły, Bałaszow sam na sam z Pawełkiem, ale górą bramkarz Śląska.

66' Piłka w siatce, ale po raz drugi chorągiewka w górze. Tym razem bliski szczęścia był Śląsk. Dankowski wrzucił w pole karne, piłka spadłą pod nogi Hateleya. Anglik uderzył, ale trafił w Bilińskiego, który był na minimalnym spalonym. Zanim piłkarze usłyszeli gwizdek Morioka dobił piłkę do bramki, ale oczywiście nie ma gola.

64' Dankowski z dystansu sprawdza czy Miśkiewicz nie śpi i faktycznie bramkarz Wisły nie ucina sobie drzemki. Kolejny strzał prosto w bramkarza.

61' Zmiana w Wiśle - schodzi Wilde-Donald Guerrier wchodzi Tomasz Cywka

59' Morioka uderzył ile miał sił w nodze, ale uciekła przy tym precyzja więc piłka zamiast lecieć w światło bramki wylądowała wysoko na trybunach.

54' Nie zwalniają tempa goście. W polu karnym piłkę tyłem do braki przyjął Ondrasek (raz jeszcze podawał Bałaszow), ale Czech z półobrotu uderzył obok słupka.

52' Poprzeczka ratuje Śląsk! Szybka akcja Wisły lewą stroną. Bałaszow z lewej strony przegrał na środek przed szesnastkę do Boguskiego, ten wbiegł w pole karne uderzył i trafił w górą część bramki.

48' Dośrodkowanie Zielińskiego z prawej strony na głowę Bilińskiego, ale napastnik Śląska tylko musnął piłkę, więc Miśkiewicz interweniował bez problemu

46' Zaczynamy drugą połowę. Jak wyglądała pierwsza część meczu w liczbach?

Obie drużyny schodzą do szatni z zerowym dorobkiem.

45' Sędzia Paweł Raczkowski dolicza minutę.

41' Prawie wykrakałem. Piłka w siatce, ale podniesiona w górę chorągiewka. Wisła zaczęła atak jeszcze ze swojej połowy. Crossowe podanie Głowackiego, musnął jeszcze piłkę Ondrasek, ta spadła pod nogi Boguskiego, który uderzył i futbolówka odbijając się od dwóch słupków wpadła do bramki. Pomocnik Wisły był jednak na spalonym.

40' Zamienię pięć żółtych kartek na bramkę.. Morioka po raz pierwszy w swojej przygodzie z Ekstraklasą trafia do sędziowskiego notesu.

33' W końcu pierwszy błysk Morioki! Faulowany był jeden z graczy Śląska (żółta kartka dla Guzmicsa), ale wrocławianie grali dalej. Morioka zbiegł w kierunku lewego narożnika pola karnego i kiedy już minął szesnastkę zdecydował się na strzał - podkręcony w kierunku prawego okienka bramki - niewiele zabrakło.

32' Tomasz Hołota z dystansu. Odnotowujemy ten celny strzał tylko ze statystycznej przyzwoitości. Miśkiewicz musiałby nie zjeść śniadania, żeby przepuścić taką piłkę

30' Do momentu strzało wszystko w tej akcji Wisły było grane niemal od linijki. Wrzutka na szesnastkę, tam Ondrasek idealnie klatką zgrał do Burligi, pomocnik Wisły uderzył z woleja i.. na tym skończyła się to co musicie wiedzieć o tej sytuacji.

29' Hateley wrzuca z rzutu wolnego z lewej strony i... bandy reklamowe źle przyjęły piłkę. Od bramki Miśkiewicz.

26' Bramkarze nie wyciągali jeszcze piłki z siatki, to w takim razie my szperamy w statystykach:

22' Hateley fauluj Guerriera i zostaje ukarany żółtą kartką. Anglik nie zagra w następnym meczu Śląska.

17' To powinien być gol dla Wisły! Piłkarski bilard w polu karnym Śląska. Goście wyszli z kontrą. Burliga zagrał na środek szesnastki do Ondraseka - ten uderzył i wtedy piłka odbijała się od zawodników obu drużyn. W końcu znów padła pod nogi Czecha. Ondrasek zdecydował się na techniczny strzał z bliska, ale Pawełek sparował piłkę na rzut rożny.

15' Kwadrans gry za nami wciąż bez goli, więc kolejny obrazek z trybun:

12' Pierwszy celny strzał. Rzut wolny z 32 metrów Tomasz Hołota chciał to zrobić w  stylu Roberto Carlosa, ale jedynym podobieństwem był długi nabieg przed strzałem. Piłka przeturlała się do koszyczka Miśkiewicza.

11' Kolejna żółta kartka, tym razem ukarany Maciej Sadlok. Obrońca Wisły przerwał groźną akcję Śląska. Kamil Biliński dostał piłkę w okolicach środka boiska, zagrał przytomnie, prostopadle do Kamila Dankowskiego i wtedy nastąpiło nieprzepisowe zatrzymanie.

10' Efekt Morioki widoczny na trybunach we Wrocławiu:

9' Żółta kartka dla Wilde Donalda-Guerriera.

8' Rzut wolny dla Śląska z dobrych 30 metrów (lewa strona), ale dośrodkowanie głową wybija Arkadiusz Głowacki.

6' Pierwszy stały fragment gry. Rzut rożny wywalczył Gosztonyi. Dobre rozegranie Hateleya na 18 metr właśnie do Węgra, ten uderza, ale obok lewego słupka.

2' Pierwszy bramkarski chwyt w tym meczu. Pawełek łapie dośrodkowanie z lewej strony

1' Już po 30 sekundach Wisła mogła zagrozić bramce Śląska, ale niebezpieczeństwie skończyło się na 16 metrze. Błąd Pawełka, który podał pod nogi Boguskiego.

1' Zaczynamy!

To może być mecz "nowych". W Śląsku debiutują: Dwali, Gosztonyi i Morioka. W Wiśle po raz pierwszy zagrają Pietrzak, Balaszow i Ondrasek.