Superliga: Cztery mecze drużyn z regionu i tylko jedno zwycięstwo

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-02-13 22:01

W 19 kolejce kobiecych rozgrywek "Miedziowe" rozgromiły na wyjeździe Start Elbląg 32:42. Lubinianki zaczęły mecz rewelacyjnie od prowadzenia 4:0 i systematycznie powiększały przewagę. Świetnie grała Joanna Obrusiewicz, która zdobyła cztery z siedmiu pierwszych bramek z Zagłębia. Do końca meczu dołożyła jeszcze kolejne cztery i z ośmioma trafieniami był najskuteczniejsza na parkiecie.

EKS Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin 24:32 (9:16)

Start: Szywerska, Sielicka – Balsam, Dankowska, Hawryszko, Waga, Muchocka, Jędrzejczyk, Matuszczyk, Kwiecińska, Szopińska, Gerej, Romanowicz, Lisewska, Świerżewska, Andrzejewska.

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka 1, Załęczna 2, Obrusiewicz 8, Konofa 1, Paluch 2, Premović 7, Wiertelak, Walczak, Marić 4, Jochymek 4, Milojevic 3.

Porażkę poniosły za to piłkarki ręczne KPR-u Jelenia Góra, choć pierwsza połowa meczu w Nowym Sączu z Olimpią-Beskid była w miarę wyrównana. Dolnośląska drużyna przegrywała tylko 13:16. Emocje po przerwie? Niestety nie. KPR został ich pozbawiony w pięć minut. Tyle wystarczyło drużynie gospodarzy by odskoczyć do wyniku 19:13. Do końca Olimpia-Beskid kontrolowała już wydarzenia na parkiecie

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Jelenia Góra 35:24 (16:13)

Olimpia: Szczurek, Sach - Leśniak 5 (3/3), Nocuń 3, Smbatian 8, Płachta 2, Stelmakh 2, Figiel 1, Lesik 4, Stokłosa 7, Golec 1, Janik 1 (0/1), Gromny, Olejarczyk 1.

KPR: Pękalska, Hoffman - Mączka 5 (1/2), Bilenia 2, Nowicka 4 (1/1), Tomczyk 2, Michalak, Jasińska 1, Grobelska 2, Oreszczuk 1, Uzar 1, Załoga 5 (2/2), Fijałkowska, Kanicka 1, Kobzar

Wśród szczypiornistów rozgrywano z kolei 18 kolejkę. Niestety oba mecze naszych drużyn zakończyły się wyraźnymi porażkami. Śląsk Wrocław przegrał u siebie z Gwardią Opole 20:30. Gości do zwycięstwa prowadził bramkarz Adam Malcher, który raz po raz odbijał rzuty gospodarzy.

Śląsk Wrocław - Gwardia Opole 20:30 (6:13)

Śląsk: Szczecina, Prus - Łucak 6, Witkowski 3, Andreou 5, Kuczyński 2, Krupa 3/1, Koprowski 1, Królikowski, Piłat.

Gwardia: Taletović 2, Malcher - Swat 4, Trojanowski 3, Knop 5/1, Rumniak 1, Łangowski 4, Żeljić 4, Stańko, Tarcijonas 1, Mokrzki 5, Jankowski, Prokop, Simić 1.

Duże rozczarowanie przeżyli natomiast kibice Chrobrego. Głogowianie nie nawiązali walki z Azotami Puławy i przegrali na wyjeździe aż 22:36.

KS Azoty-Puławy - KS SPR Chrobry Głogów 36:22 (18:15)

Azoty-Puławy: Bogdanov, Krupa, Zapora - Petrovsky 3, Kuchczyński, Orzechowski, Kubisztal 6, Przybylski 3, Masłowski 7, Kowalczyk 3, Krajewski 11, Prce, Sobol 3.

Chrobry: Stachera, Kapela - Pawłowski, Płocienniczak, Sadowski, Bąk 3, Babicz 7, Gujski 2, Tylutki 3, Sobut 1, Biegaj 1, Kandora 3, Kubała 1