Mieszkańcy Polkowic zadecydowali: nie chcą rozbudowy parkingu

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-02-16 21:57
A|A|A

fot. Facebook

Część mieszkańców osiedla Sienkiewicza zwróciła się z prośbą do burmistrza o podjęcie próby rozwiązania problemu niedostatecznej liczby miejsc parkingowych przy Szkole Podstawowej Nr 1 oraz Przedszkolu Miejskim Nr 3. W związku z tym pojawił się luźny pomysł, by wybudować parking przy ulicy Skrzetuskiego. Budowa miałaby odbyć się kosztem wycinki niewielkiej części zieleni znajdującej się w mini parku na osiedlu.

Gdy pojawili się geodeci, by dokonać wstępnych pomiarów mieszkańcy zaczęli interesować się sprawą. Przygotowali petycję do burmistrza, w której domagali się pozostawienia miniparku w obecnym stanie, a tym samym rezygnację z planów budowy parkingu. Internetowe fora rozgrzały się do czerwoności. Pomimo tego, że żadna decyzja nie została podjęta. Co więcej, plany miały być konsultowane z mieszkańcami. Tak też się stało. W poniedziałek w świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 1 stawiła się grubo ponad setka mieszkańców osiedla Sienkiewicza.

- Bardzo się cieszę, że Państwo przyszli. Jestem dla was, żadna decyzja w mieście nie zostanie podjęta bez akceptacji większości z was. W sprawie budowy parkingu nie podjąłem żadnej decyzji – mówił burmistrz.

W trakcie spotkania swoje racje przedstawiali zarówno zwolennicy koncepcji budowy parkingu, jak i przeciwnicy. Ci drudzy byli w zdecydowanej większości.

- Panie burmistrzu, wielokrotnie podkreślał pan, że ekologia to pana konik. Plan budowy parkingu i wycięcia części zieleni w naszym miniparku świadczy o tym, że albo ten konik jest kulawy, albo zdechł – mówił jeden z przeciwników koncepcji budowy parkingu.

- W tym miejscu jest problem z parkowaniem i dodatkowe miejsca są potrzebne. Wygoda i bezpieczeństwo są ważniejsze od kilku drzew – mówił z kolei zwolennik koncepcji budowy parkingu.

Po godzinie dyskusji, wysłuchaniu wszystkich racji burmistrz poprosił mieszkańców o głosowanie w sprawie budowy parkingu. Miażdżąca większość opowiedziała się przeciwko. Pomimo tego, także nieliczni zwolennicy mogli wyjść usatysfakcjonowani, bo burmistrz zadeklarował, że gmina odkupi działkę koło Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych, na której wrocławska firma Euromedicare miała wybudować szpital i prawdopodobnie tam powstanie piętrowy parking.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama