Koszykarki znów lepsze od Czeszek. Zagrała Agnieszka Śnieżek

| Utworzono: 2016-02-17 14:51 | Zmodyfikowano: 2016-02-17 14:51

Dwie pierwsze minuty spotkania były niezwykle wyrównane, ale później po akcjach Eweliny Kobryn i Julie McBride nasz zespół wyszedł na prowadzenie 9:3. Polki dyktowały tempo gry, a dzięki kolejnym trafieniom Agnieszki Kaczmarczyk wygrywały 19:13. Czeszki się jednak nie poddawały - do końca kwarty zanotowały serię 7:0 i po rzucie wolnym Kateriny Rokosovej zdobyły nawet minimalną przewagę.

Drugą część meczu Biało-Czerwone rozpoczęły od sześciu kolejnych punktów z rzędu i dzięki temu po rzutach Aleksandry Pawlak oraz Martyny Koc było 25:20. Reprezentacja Polski świetnie spisywała się przede wszystkim w defensywie i w trakcie 10 minut pozwoliła południowym sąsiadkom na zdobycie zaledwie trzech punktów! Po trafieniu Dominiki Owczarzak drużyna trenera Teodora Mollova prowadziła 32:23.

Na początku trzeciej kwarty rywalki odrobiły większość strat - po trójce Terezy Vyoralovej zbliżyły się na zaledwie cztery punkty. Później skuteczna była jedna Ewelina Kobryn i dzięki niej Biało-Czerwonym udawało się kontrolować sytuację na parkiecie. Po 30 minutach rywalizacji nasz zespół był ciągle na bezpiecznym prowadzeniu - 46:37.

W ostatniej części meczu Czeszki nadal walczyły o lepszy wynik. Dzięki trafieniom Lenki Bartakovej oraz Klary Vojtikovej zmniejszyły straty do zaledwie jednego punktu. Na szczęście w składzie Reprezentacji Polski były Agnieszka Skobel, Justyna Żurowska-Cegielska oraz Martyna Koc. To właśnie te zawodniczki uspokoiły sytuację Polek. Ostatecznie zespół prowadzony przez trenera Mollova wygrał 64:51.

Polska - Czechy 64:51 (19:20, 13:3, 14:14, 18:14)

Polska: Kobryn 13, Skobel 12, Żurowska-Cegielska 8, Koc 8, McBride 7, Kaczmarczyk 7, Pawlak 6, Owczarzak 2, Śnieżek 1, Morawiec 0, Idczak 0

Czechy: Bartakova 11, Elhotova 8, Vojtikova 7, Vyoralova 6, Rokosova 4, Svrdlikova 4, Gaislerova 3, Zaplatova 2, Sladkova 2, Stouplaova 2, Krivankova 2, Sedlakova 0, Krejcova 0.