Śląsk przegrał z Jagiellonią 1:2 (RELACJA)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-02-19 17:49 | Zmodyfikowano: 2016-02-19 17:49

90+4 KONIEC MECZU. Śląsk przegrywa w Białymstoku z Jagiellonią 1:2. 3 punkty zapewnił gospodarzom Drągowski, który kapitalnie obronił strzał Bilińskiego w ostatniej akcji meczu.

90+3' Drągowski ratuje gospodarzy. Po dośrodkowaniu Kiełba do piłki dopadł Biliński, który oddał bardzo mocny strzał na bramkę. Drągowskiemu udało się sparować piłkę do boku. Zawodnicy Ślaska próbowali jeszcze dobić, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę.

90' Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty.

88' Ostatnia zmiana w Śląsku. Kaczmarek wchodzi za Hołotę.

87' Rzut wolny dla Jagiellonii spod linii bocznej. Vassiljew do Wasiluka, ten zgrywa, ale we wszystko wmieszał się Pawełek.

87' Zmiana także w Śląsku. Picha zmienia Grajciar.

85' Zmiana w zespole gospodarzy. Mackiewicz wchodzi za Frankowskiego.

82' Jaga złapała wiatr w żagle, gra toczy się na połowie Śląska.

76' Deja vu... Vassiljev znów uderza mocno z dystansu, Pawełek paruje piłkę szybko dobiega do niej Świderski i dobija ją niemal do pustej bramki. Jagiellonia - Śląsk 2:1

75' Biliński przełożył sobie w polu karnym piłkę na lewą nogę, ale jego lekki strzał wpadł prosto do koszyczka Drągowskiego.

74' Zmiana w Jagiellonii: Świderski wchodzi za Cernycha

71' Hołota z daleka prosto w mur. Jagiellonia wyszła z kontrą, ale została ona skasowana przez obrońców Śląska.

67' Jacek Kiełb z dystansu i nie piszmy większej historii o tym strzale

65' Wynik bez zmian, a przecież Jagiellonia jest do ogrania. Zespół Michała Probierza przegrał w tym sezonie pięć spotkań na własnym stadionie

62' Żółta kartka dla Marka Wasiluka. Rzut wolny dla Śląska z dobrych 35 metrów. Morioka wrzucił w pole karne, ale na głowę rywali. Za chwilę piłka w siatce, ale na spalonym było aż czterech zawodników gości.

56' Taka historia:

55' Vassiljev z rzutu wolnego, ale nieudane dośrodkowanie

52' Początek drugiej połowy lekko na korzyść Jagiellonii choć ciągle brakuje tego kluczowego zagrania

46' Zmiany w obu drużynach. W Śląsku schodzi Gosztonyi i wchodzi Kiełb. W Jagiellonii Siroka siada na ławce, a na boisku pojawia się Burliga. Ten piłkarz przed tygodniem grałem przeciwko Śląskowi... w barwach Wisły.

46' Druga połowa - zaczynamy. To jeszcze szybko statystyk z pierwszych 45 minut:

45' Koniec pierwszej połowy. Kotłowało się w końcówce pod bramką Śląska, ale goście wytrzymali napór Jagiellonii. Mimo wszystko słaba pierwsza połowa. Więcej kartek niż celnych strzałów na bramkę. Wynik jednak zapowiada nam ciekawe starcie po przerwie.

44' Żółta kartka dla Ostrowskiego

42' Gospodarze wyrównują. Hołota wybija na 20 metr do Vassiljeva. Ten uderza z całej siły z prostego podbicia, Pawełek broni ale piłka spada tuż przy nim, a tam jest już Grzyb, który skutecznie dobija futbolówkę do siatki. Jagiellonia - Śląsk 1:1

39' Morioka z rzutu wolnego z 25 metrów. Strzał Japończyka na rzut rożny paruje Drągowski.

36' Z notatnika statystyka:

30' Mogło być 2:0! Ładna akcja Śląska. Morioka w polu karnym piętką odegrał na lewo do Bilińskiego, a ten  odgrywał do Picha. Gdyby Słowak na wślizgu trafił w piłkę byłby gol, a tak wynik bez zmian.

28' Duży błąd Hołoty, Źle przyjął piłkę w polu karnym, ale Pawełek w porę uratował sytuację

25' Sypią się żółte kartki. Tym razem ukarany został Kamil Biliński, a mocno ucierpiał Tarasovs.

20' Spora przewaga w posiadaniu piłki po stronie gości - 59% - 41%

18' Ciekawostka:

17' Tomasz Hołota i..... goooool! Prawy dolny róg ze swojej perspektywy. Bardzo bliski wyłapania piłki był Drągowski. Piłka przeszła po ręce bramkarza Jagiellonii. Śląsk prowadzi 1:0

16' Rzut karny! Sirok fauluje Picha i za chwilę Śląsk przed szansą na gola!

15' Grzelczak dobrze zastawił się w polu karnym, strzelił, ale niecelnie. Mimo wszystko najlepsza jak do tej pory sytuacja.

13' Tomasz Hołota przedzierał się prawą stroną i wywalczył rzut rożny. Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia.

10' Odłożona żółta kartka dla Tomasza Hołoty.

9' Vassiljev! Zobaczył, że wysunięty jest Pawełek i zdecydował się na strzał z połowy boiska. Bramkarz Śląska zdążył wrócić na pozycję, ale i tak piłka nie leciała do celu

7' Kolejny faul Romańczuka. Tym razem kończy się żółtą kartką. Oznacza to, że nie zagra za tydzień z Lechem Poznań.

6' Romańczuk wyciął równo z trawą Gosztonyiego i będzie rzut wolny dla Śląska. Bliżej środka boiska niż bramki rywala. Wrzutka w pole karne, ale nie udało się zagrozić Drągowskiemu, choć po raz pierwszy bramkarz Jagielloni złapał piłkę w ręce. Nie było jednak strzału

5' Na razie bez klarownych sytuacji.