Szczypiornistki KPR-u przegrywają ostatni mecz rundy zasadniczej

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-03-02 21:00

Nie udało się sprawić niespodzianki w Szczecinie. Szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra przegrały z liderem rozgrywek Pogonią Balticą 27:38 w meczu 22 kolejki Superligi Kobiet i z dorobkiem 4 punktów pozostały na ostatnim miejscu w tabeli. Zawodniczki KPR-u powalczą o utrzymanie w fazie play-out.

Gospodyniom wystarczył remis, by do play-off przystąpić z pozycji lidera tabeli. Zawodniczki z Dolnego Śląska chciały sprawić niespodziankę i wyjechać ze Szczecina z punktami.

Zawodniczki KPR-u pokazały, że nie poddadzą się bez walki. Jeleniogórzanki atakowały, jednak mało skutecznie. Szczecinianki po 8. minutach prowadziły 5:2, ale przyjezdne wciąż pozostawały w zasięgu. Miały nawet okazję do doprowadzenia do remisu, jednak brakowało celności. Do przerwy było tylko 17:14.

Początek drugiej polowy należał jednak do gospodyń, które szybko odskoczyły na 5-punktowe prowadzenie (20:15). Z każdą minutą przewaga szczecinianek rosła, na kwadrans przed końcem meczu, jeleniogórzanki przegrywały 19:28. W końcówce cudu nie było, bo liderki rozgrywek ostatecznie wygrały 38:27.

Pogoń Baltica Szczecin - KPR Jelenia Góra 38:27 (17:14)

Pogoń Baltica: Królikowska 6, Bancilon 5, Gadzina 5, Sabała 3, Szczecina 3, Stasiak 3, Jaszczuk 3, Cebula 2, Głowińska 2, Koprowska 2, Kochaniak 2, Zawistowska 1, Noga 1, Masna, Wierzbicka, Płaczek.

KPR: Mączka 5, Jasińska 4, Załoga 4 Nowicka 2, Grobelska 2, Uzar 2, Michalak 2, Fijałkowska 2, Bilenia 2, Tomczyk 1, Oreszczuk 1, Bielecka, Kanicka, Hoffman, Demiańczuk .