Miedź wciąż bez przełamania. Legniczanie zremisowali z GKS-em

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-03-25 21:20

Miedź Legnica zremisowała z GKS-em Katowice 1:1 w jedynym piątkowym meczu 23. kolejki piłkarskiej I ligi. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 44. minucie Tadas Labukas, wyrównał w 80. minucie Krzysztof Wołkowicz.

Trener Tarasiewicz dokonał kilku korekt w składnie po przegranym meczu w Płocku. Szanse gry od pierwszej minuty dostali m.in. Michał Stasiak i Adrian Łukasiewicz.

Legniczanie jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Przed końcem pierwszej połowy po dośrodkowaniu Łukasza Garguły, potężnie uderzył Tadas Labukas. Litwin trafił tuż pod poprzeczką i zdobył swoją drugą bramkę w tej rundzie.

Po zmianie stron goście zepchnęli Miedź do defensywy. To oni byli stroną dominującą i stwarzającą sobie dobre okazje. Legniczanie bronili się dzielnie do 80. minuty. Wtedy na strzał z dystansu zdecydował się Krzysztof Wołkowicz. Piłka wpadła w samo okienko bramki, Kapsa był bez szans.

Mecz zakończył się remisem, choć piłki meczowe mieli na swoich nogach Wołkowicz i Garguła. Obaj jednak  zmarnowali świetne okazje i mecz zakończył się wynikiem 1:1

Miedź Legnica ma teraz 28 punktów i jest jedenastym zespołem tabeli. Prowadzi Wisła Płock z 44 punktami.