Złotoryjscy policjanci u przedszkolaków z Zagrodna (ZOBACZ)

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-04-01 21:32 | Zmodyfikowano: 2016-04-01 21:32
Złotoryjscy policjanci u przedszkolaków z Zagrodna (ZOBACZ) - fot. Dolnośląska Policja
fot. Dolnośląska Policja

Podczas spotkania z maluchami funkcjonariusze rozmawiali o sytuacjach zagrożenia w życiu codziennym i przygotowywali je do reagowania we właściwy sposób. Policjanci omówili m.in. zasady bezpieczeństwa na drodze, znaczenie podstawowych znaków oraz funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej. W spotkaniu wzięło udział około 30 dzieci w wieku od 3 do 5 lat, które na zakończenie spotkania otrzymały od mundurowych elementy odblaskowe.

30 marca br. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi odwiedzili dzieci z przedszkola w Zagrodnie. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze. Najmłodsi wspólnie z policjantami poznawali znaki drogowe, a także utrwalali sobie zasady obowiązujące ich, jako pieszych uczestników ruchu drogowego. Aby w przyjemny sposób przyswoić nowe informacje, mundurowi prezentowali przedszkolakom plansze edukacyjne, zwracając ich uwagę na najważniejsze zagadnienia.

Policjanci przypomnieli też dzieciom jak zachować się w kontakcie z osobą obcą np. jak reagować w przypadku poczęstowania przez nieznaną osobę cukierkiem, napojem. Funkcjonariusze mówili również o niebezpieczeństwach mogących czyhać na niestrzeżonych akwenach wodnych, torach kolejowych, placach, na których są prowadzone prace budowlane, wysypiskach śmieci i innych niebezpiecznych miejscach.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały od policjantów elementy odblaskowe i usłyszały o konieczności ich stosowania podczas poruszania się drogą po zmroku.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.