Miedź Legnica wygrała w Sosnowcu 1:0

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-04-01 21:35 | Zmodyfikowano: 2016-04-02 08:42

Piłkarze Miedzi Legnica wygrali w Sosnowcu z Zagłębiem 1:0 w meczu 24. kolejki I ligi. Gola dla gości strzelił w 57. minucie Wojciech Łobodziński.

Początek meczu należał do Miedzi, która rozgrywała piłkę na połowie rywali i często gościła w ich polu karnym. Legniczanie powinni prowadzić już w 11. minucie. Igor Subbotin wpadł w pole karne, uderzył bardzo mocno, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką bramki Zagłębia.

W 18. minucie szczęścia z dystansu spróbował Łuszkiewicz. Piłka jednak po rykoszecie przeleciała obok słupka.

Bliski szczęścia był też Łukasz Garguła, który w 36. minucie mocno przymierzył z rzutu wolnego w okienko bramki. Fabisiak zdołał jedną ręką wybić piłkę na róg.

W drugiej połowie Miedź nadal przeważała i szukała okazji do zdobycia bramki. Wreszcie gol na wagę pierwszego zwycięstwa w tej rundzie padł w 57. minucie. Gancarczyk przedarł się lewą stroną i zagrał w pole karne, a bramkarza ładnym strzałem pokonał Wojciech Łobodziński!

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - MIEDŹ LEGNICA 0:1 (0:0)