Szwarnowiecki o krok od IO w Rio de Janeiro

| Utworzono: 2016-04-03 17:00 | Zmodyfikowano: 2016-04-03 17:00

Cztery wcześniejsze pojedynki Szwarnowiecki zakończył przed czasem. Brawa dla Damiana! Po złotym medalu w Grand Prix w Turcji nasz zawodnik wskoczył do grona zawodników mających kwalifikacje olimpijską do Rio de Janeiro 2016. Wyścig się jeszcze nie skończył ale jest blisko.

Nie powiodło się w Turcji innym naszym reprezenantom. Pięcioro polskich judoków odpadło w pierwszym dniu. W 1/8 finału z zawodami pożegnali się Karolina Pieńkowska, Agata Perenc (obie kat. 52 kg), Arleta Podolak (57 kg) i Aleksander Beta (66 kg). Na pierwszej rundzie start zakończył Michał Bartusik (66 kg). Polki odniosły zwycięstwa w pierwszych walkach, w kolejnych było gorzej. Pieńkowska uległa Distrii Krasniqi z Kosowa, Perenc przegrała z Francuzką Annabelle Euranie (obie na kary), a Podolak z inną reprezentantką Francji, Automne Pavią (przed czasem). Również Beta poniósł porażkę przed czasem - z Ukraińcem Heworgiem Chaczatrianem. Bartusik przegrał przez ippon swoją pierwszą walkę z Gruzinem Beką Szawdatuaszwilim.

Drugiego dnia sukces Damiana Szwarnowieckiego, niestety bez medalu z Turcji wraca inny z reprezentantów Wrocławia Łukasz Błach (81 kg).