Impel o krok od brązowego medalu. Dąbrowianki rozgromione

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-04-23 18:00 | Zmodyfikowano: 2016-04-23 18:00

Zawodniczki Impelu Wrocław są już tylko o krok od zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski. Wrocławianki odniosły drugie zwycięstwo nad Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza, tym razem gładko pokonały rywalki 3:0. Teraz rywalizacja przeniesie się do Dąbrowy Górniczej. Jeżeli Impel wygra w czwartek na wyjeździe zdobędzie medal. W przypadku zwycięstwa dąbrowianek, czwarty mecz oba zespoły zagrają w czwartek, a przy remisie 2:2, piąty decydujący mecz odbędzie się we Wrocławiu 2 maja.

Sobotni mecz rozpoczął się świetnie dla gospodyń. Impelki imponowały skutecznością w ataku i mocną zagrywką, która sprawiała sporo problemów rywalkom w przyjęciu. Wrocławianki były konsekwentne i punktowały rywalki wygrywając pierwszą partię do 17.

Drugi set, przynajmniej na początku, był wyrównany. Jednak przy stanie 6:5 gospodynie zdobyły 6 punktów z rzędu i przejęły kontrole w tej rozgrywce. Za sprawą świetnie spisujących się w tym spotkaniu Skowrońskiej-Dolaty Hildebrand Impel rozbił rywalki w drugiej partii do 15.

Ostatni set była już bardziej wyrównany. Trener przyjezdnych wprowadził do gry Bałucką, Pavan i Różycką przez co dąbrowianki trochę postraszyły Impelki. W końcówce przy stanie 22:20 gospodynie zachowały spokój i zdobyły trzy punkty z rzędu wygrywając całe spotkanie bez straty seta.

Impel Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:17, 25:15, 25:20)

Impel: Ptak, Kąkolewska, Hildebrand, Radecka, Skowrońska-Dolata, Costagrande, Durr (libero) oraz Sikorska.

Tauron MKS: Staniucha-Szczurek, Dziękiewicz, Popović, Hancock, Ganszczyk, McClendon, Strasz (libero) oraz Bałucka, Urban, Bałucka, Kaliszuk, Piekarczyk, Różycka.