Nowy spektakl we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2016-05-04 19:59 | Zmodyfikowano: 2016-05-04 18:41
A|A|A

Na deskach teatru zobaczymy Katia – Annę Kiecę w roli Katii, Marię Kanię w roli Ewusi, czy Ewelinę Paszke-Lowitzsch w roli Nelli. Ponadto wystąpą także Krzysztof Boczkowski, Marcin Łuczak Jerzy Senator, Maciej Tomaszewski a także Zdzisław Kuźniar. Prapremiera spektaklu 7 maja - Scena na Strychu.

 

O adaptacjach:

W "Ciągu dalszym", nie tylko za sprawą wspomnianego w podtytule ekskluzywnego domu towarowego (KaDeWe), ale przede wszystkim w odniesieniu do relacji międzyludzkich, drapieżnie i mocno wybrzmiewa dziś temat konsumpcji i kapitału. „Dom towarowy wszędzie naokoło” – pisze Kajzar, przyglądając się współczesnym wyrobnikom twarzy, wystawionej na pokaz ludzkiej dekoracji. Jakie społeczne koszty poniosą kolejne pokolenia, dla których życiowy horyzont stanowi TINA („There is no alternative”), słynny slogan Margaret Thatcher dotyczący braku alternatywy dla globalnego kapitalizmu? Czy dziś możliwy jest w ogóle gest społecznej apostazji?

W "Jak to dobrze", że mamy pod dostatkiem, wychodząc od tekstów Kajzara, testujemy sytuację, kiedy wewnątrz sprawnie działającego mechanizmu – społeczeństwa – pojawia się wirus. Czy organizm zdegeneruje się czy umocni? A może zwalczy chorobę poprzez wynalezienie kolejnej atrakcji, jeszcze bardziej szokującej i potwornej?

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama