Zakończył się remont "Tołpówki", czyli budynku E-5 na Politechnice Wrocławskiej

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-05-04 20:44 | Zmodyfikowano: 2016-05-04 18:58
A|A|A

Fot. Politechnika Wrocławska

Pierwszy etap rozpoczął się w listopadzie 2014 r. i zakończył w maju 2015 r. Obejmował przebudowę oraz remont dachu, więźby i pokrycia dachowego, wszystkich sanitariatów, portierni, rozbiórkę przybudówki, a także remont pomieszczenia laboratorium techniczno-konserwatorskiego. 

W drugim etapie, zakończonym w kwietniu 2016 r., przebudowano i wyremontowano wnętrza budynku. Renowację przeszły wszystkie pomieszczenia, stolarka okienna, drzwiowa, klatka schodowa i elewacja wraz ze studniami doświetlającymi.

Po remoncie zachowano wiele oryginalnych elementów – balustrady, schody, drzwi, okucia i klamki okienne, które po odnowieniu nadają budynkowi unikalny charakter. Rekonstrukcji w oryginalnych skrzynkach doczekały się także zewnętrzne rolety.

Budynek przy ul. Rozbrat jest własnością Politechniki Wrocławskiej od dziesięciu lat. Wcześniej mieściła się tam Pracownia Biologii i Biochemii Torfu Akademii Rolniczej, którą kierował słynny z poszukiwań leku na raka profesor Stanisław Tołpa. Nazwa "Tołpówka' przylgnęła na dobre do budynku, mimo zmiany właściciela.

Źródło - portal.pwr.wroc.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama