Zagłębie w pucharach. W Lubinie rozbiło aktualnych mistrzów Polski

| Utworzono: 2016-05-11 22:23 | Zmodyfikowano: 2016-05-11 22:47

Pierwsze 45. minut było bardzo wyrównane. Choć padła jedna bramka skończyło się remisem 0:0. Łukasz Janoszka co prawda pokonał Jasmina Burcia, ale sędzia odgwizdał spalonego. Około 10 tysięcy kibiców oglądało dobre spotkanie. Sporo działo się pod obiema bramkami. Największe zagrożenie z zespole z Poznania stwarzał Maciej Gajos.

Zagłębie miało swoje momenty. W 12. Krzysztof Piątek był o krok od dobycia gola ale na drodze piłki do bramki stanął Jasmin Burić. Bramkarz Lecha też dobrze poradził sobie ze strzałami Filipa Starzyńskiego i Łukasza Piątka.

Po przerwie na boisku grała już tylko jedna drużyna. Miedzowi ruszyli na rywala. W 50. minucie Filip Starzyński dośrodkował piłkę w pole karne, a Maciej Dąbrowski z bliskiej odległości dał Zagłębiu prowadzenie.

Stracony gol Lecha załamał, a Zagłębiu dodał pewności siebie. W 68. minucie było już 2:0. Woźniak wycofał piłkę przed pole karne, a Dąbrowski tuż przy słupku pokonał bramkarza Lecha Poznań po raz drugi. Na trzecią bramkę fani futbolu w Lubinie czekali do 89. minuty. Arkadiusz Woźniak doskonale zamknął akcję po dośrodkowaniu Aleksandara Todorovskiego. Lubin świętuje wygraną nad mistrzem Polski i awans do europejskich pucharów.

KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań 3:0 (0:0)
1:0 - Maciej Dąbrowski 50'
2:0 - Maciej Dąbrowski 68'
3:0 - Arkadiusz Woźniak 89'

Składy:

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Jakub Tosik, Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Łukasz Janoszka (82' Damian Zbozień), Filip Starzyński (83' Adrian Rakowski), Arkadiusz Woźniak, Krzysztof Piątek (87' Michal Papadopulos).

Lech Poznań: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora (65' Kebba Ceesay), Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz, Robert Gumny - Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh (84' Marcin Kamiński) - Kamil Jóźwiak, Maciej Gajos, Szymon Pawłowski - Nicki Bille Nielsen (55' Dawid Kownacki).

Żółte kartki: Lubomir Guldan (Zagłębie) oraz Tomasz Kędziora, Robert Gumny (Lech).