Rezerwy Śląska w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-05-12 14:00 | Zmodyfikowano: 2016-05-12 14:00

Rezerwy Śląska Wrocław wystąpią w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Piłkarze WKS-u pokonali w półfinale zespół Karkonoszy Jelenia Góra 3:0. Trzy bramki dla wrocławian zdobył Marcin Przybylski.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielkich emocji. Śląsk nie mógł znaleźć recepty na dobrze spisujący się blok obrony drużyny z Jeleniej Góry. Karkonosze mogły jeszcze przed przerwą objąć prowadzenie. Rzut karny obronił jednak Sobczak.

Zawodnicy trenera Batora przejęli inicjatywę w drugiej połowie. Gola na 1:0 zdobył w 69. minucie Przybylski, który bez problemu pokonał bramkarza gospodarzy z 10 metrów.

Przybylski trafił też do siatki w 88. i z rzutu karnego tuż przed końcowym gwizdkiem.

Finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim odbędzie się 19 maja w Polkowicach. Rywalem Wrocławian będzie Miedź II Legnica.