Zagłębie na podium! Miedziowi pokonali Piasta 1:0

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-05-15 20:21 | Zmodyfikowano: 2016-05-15 20:29

Pierwsze minuty nie przyniosły wielu emocji. Spora niedokładność w grze obu drużyn sprawiła, że w pierwszym kwadransie żadna z ekip nie stworzyła sobie sytuacji bramkowej. Pierwszy celny strzał oddał Filip Starzyński z rzutu wolnego, ale reprezentant Polski uderzył w sam środek bramki.

W 27. minucie Zagłębie objęło prowadzenie. Dośrodkowanie Todorovskiego z prawej strony boiska, spore zamieszanie w polu karnym, do piłki szczęśliwie dopada Papadopulos, który z bliskiej odległości pokonuje Szmatułę.

Lubinianie mogli jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie. Dośrodkowanie Cotry ostatecznie zamieniło się w strzał, który z trudem wybronił bramkarz gospodarzy.

Świetną okazję zmarnował też Łukasz Janoszka, który w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Szmatuły.

Po przerwie to Piast był zespołem lepszym. Gospodarze atakowali, ale obrona Zagłębia spisywała się dziś bez zarzuty. Bliski wyrównania był Hebert, ale piłka po jego strzale głową uderzyła w poprzeczkę.

Zagłębie ostatecznie wygrało w Gliwicach 1:0 i zakończyło sezon na najniższym stopniu podium. Piast został wicemistrzem Polski, a tytuł wywalczyli piłkarze Legii, którzy pokonali w Warszawie Pogoń 3:0.

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

0:1 - Michal Papadopulos 27'

Składy:

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Marcin Pietrowski, Uros Korun, Hebert Silva Santos - Kamil Vacek, Radosław Murawski - Sasa Zivec (54' Mateusz Mak), Martin Bukata, Patrik Mraz - Martin Nespor (69' Bartosz Szeliga), Josip Barisić (54' Gerard Badia).

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski (80' Damian Zbozień), Jarosław Jach, Maciej Dąbrowski, Jakub Tosik - Łukasz Piątek, Dorde Cotra - Arkadiusz Woźniak, Filip Starzyński (78' Adrian Rakowski), Łukasz Janoszka - Michal Papadopulos (70' Krzysztof Piątek).