Policjanci rozbili grupę wyłudzającą kredyty

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-05-16 20:18 | Zmodyfikowano: 2016-05-16 20:18
A|A|A

fot. dolnoslaska.policja.gov.pl

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali kilkuosobową grupę, która na podstawie fałszywych oświadczeń o zatrudnieniu wyłudzała kredyty na zakup towarów wykorzystując jeden z portali aukcyjnych. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzani mają na koncie również wyłudzenia telefonów komórkowych, pożyczek i kredytów na zakup sprzętu komputerowego. Łączna wartość strat to ponad 30 tysięcy złotych. Za oszustwa kredytowe podejrzanym grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej w Dzierżoniowie wpadli na trop kilkuosobowej grupy, która wyłudzała kredyty. Do zatrzymania podejrzanych doszło podczas kolejnej próby dokonania przestępstwa. Sprawcy na podstawie fałszywych zaświadczeń usiłowali wziąć pożyczę na zakup sprzętu komputerowego oraz telefonów komórkowych. Zajmujący się tą sprawą policjanci odzyskali już część wyłudzonego towaru.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymane osoby zakładały konta bankowe. Następnie na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu podejrzani wyłudzali różnego rodzaju towary. Szacuje się, ze łączna wartość strat, jaka powstała w wyniku tej przestępczej działalności, to co blisko 30 tysięcy złotych.

Analiza zgromadzonego materiału dowodowego pozwoliła na przedstawienie szeregu zarzutów kilku osobom - kobietom i mężczyznom, w wieku od 22 do 63 lat, mieszkającym na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze sprawdzają, czy podejrzani mają na koncie jeszcze inne przestępstwa. Zatrzymanym, za czyny, o które są podejrzani, grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama