Usłyszał 222 zarzuty dotyczące wyłudzeń na kwotę blisko 650000 złotych

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-05-16 16:50 | Zmodyfikowano: 2016-05-16 16:50
A|A|A

Wrocławscy policjanci z komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg wyłudzeń, do jakich doszło za pośrednictwem internetu przy zawieraniu umów o udzielenie pożyczek. W celu popełnienia przestępstwa sprawca wykorzystywał uzyskane w sieci dane osobowe i adresowe różnych osób. Łączną sumę strat w tej sprawie oszacowano na blisko 650 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał 222 zarzuty. Dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany w celu odbycia zasądzonej już wcześniej kary pozbawienia wolności. Za oszustwa, o które jest obecnie podejrzany, grozi mu dodatkowo kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Dochodzeniowo – Śledczego komendy miejskiej w wyniku czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg oszustw. Zatrzymany to 32 – latek, który usłyszał łącznie 222 zarzuty dotyczące wyłudzeń, jakie miały miejsce na szkodę dwóch instytucji finansowych, przy czym łączna wartość strat w tej sprawie oszacowana została na kwotę blisko 650000 złotych.

Jak ustalili policjanci, sprawca działał od marca do października ubiegłego roku. Mężczyzna wykorzystując bez wiedzy i zgody dane osobowe i adresowe różnych osób, a także składając do wniosków kredytowych nierzetelne oświadczenia o zatrudnieniu i dochodach, wprowadzał w błąd przedstawicieli instytucji finansowych i za pośrednictwem internetu zawierał umowy pożyczek, z których oczywiście się nie wywiązywał.

Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się także, że jest on osobą poszukiwaną w celu odbycia kary pozbawienia wolności. 32 – latek trafił więc do zakładu karnego. Za wyłudzenia, w związku z którymi został zatrzymany, grozi mu dodatkowo kara do 8 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama