Nieodpowiedzialny kierowca przewoził 15 pasażerów w 7-osobowym busie

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-05-16 15:37 | Zmodyfikowano: 2016-05-16 12:02
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali do kontroli samochód dostawczy przystosowany do przewozu osób. Okazało się, że kierowca w 7-osobowym busie przewoził 15 osób, czyli 8 pasażerów ponad dopuszczalny limit. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i ukarano go mandatem oraz punktami karnymi. Ponadto okazało się, że dwóch pasażerów, obywateli Ukrainy podało nieprawdziwe dane osobowe. Zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej celem ustalenia ich legalności pobytu na terytorium Polski.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, zatrzymali w ubiegłym tygodniu około godz. 15.30 w Miłkowie do kontroli drogowej pojazd Daewoo Lublin, który przystosowany był do przewozu osób. Busem kierował 63-letni mężczyzna, który jak się okazało przewoził w 7-osobowym busie 15 osób, czyli o 8 pasażerów ponad dopuszczalny limit. Wśród pasażerów było 2 obywateli Ukrainy, którzy podczas czynności podali nieprawdziwe dane osobowe. Zostali oni przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy ustalą czy mężczyźni przebywają w Polsce legalnie.

Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 600 zł za przewożenie większej liczby osób niż wynika to z liczby miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym. Za powyższe wykroczenie otrzymał 8 punktów karnych, a także policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Kierowca wyjaśnił, że pasażerowie tego pojazdu byli zatrudnieni przy wycince drzewa w lesie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama