Narkotyki w aucie i kierowca pod wpływem środków odurzających

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-05-16 18:18
A|A|A

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, u którego w pojeździe ujawniono narkotyki w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 400 porcji amfetaminy. Dodatkowo zatrzymany będzie odpowiadał za jazdę autem pod wpływem środków odurzających.


Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego wrocławskiej komendy miejskiej zwrócili uwagę na bardzo dziwne zachowanie pewnego kierowcy, który w nienaturalny sposób poruszał swoim ciałem. Podejrzewając, że znajduje się on pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających, zatrzymali jego pojazd do kontroli.


Gdy podchodzili do samochodu, kierowca odrzucił saszetkę pod fotel na którym siedział. W saszetce funkcjonariusze ujawnili pudełko z zawartością białego proszku. Oprócz tego w samochodzie ujawniono woreczek foliowy z 7 cienkimi, przezroczystymi rurkami. W każdej znajdował się biały proszek.
Wkrótce okazało się, że biały proszek to amfetamina, a mężczyzna przyznał, że wcześniej spożywał ten narkotyk. W związku z całą sytuacją kierowcę zatrzymano. Po zważeniu „białego proszku" okazało się, że wystarczył by on na przygotowanie blisko 400 handlowych porcji środka odurzającego.
Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy, ustalając źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz to, co zatrzymany 36 – latek zamierzał z nimi zrobić.


Za kierowanie pod wpływem środków odurzających i posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za handel nimi kara ta może wzrosnąć nawet do lat 10.
kom. Kamil Rynkiewicz

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama