Alicja Tchórz bez finału ME na 100 metrów grzbietem

| Utworzono: 2016-05-19 08:45 | Zmodyfikowano: 2016-05-19 08:45

Najlepszy wynik tej fazy, który jest nowym rekordem mistrzostw Europy, uzyskała Mie Oestergaard Nielsen z Danii - 59.16. Tchórz do awansu do finału zabrakło sporo. W środę mieliśmy jednak powody do satysfakcji. Awans do finałów wywalczyli Jan Świtkowski i Tomasz Polewka.

Świtkowski popłynie w finale wyścigu na 200 m stylem motylkowym. Polak zajął 3. miejsce w swoim półfinale, a czas 1:56.67 był czwartym rezultatem półfinałów. Z najlepszym wynikiem, który jest zarazem nowym rekordem mistrzostw kontynentu, awans do finału wywalczył Laszlo Cseh z Węgier (1:54.29).

Polewka popłynie w finale 50 m stylem grzbietowym. Polak wygrał swoją serię półfinałową z drugim najlepszym wynikiem tej fazy - 24.87. Szybciej od Polewki popłynął tylko zwycięzca drugiego półfinału, Camille Lacourt z Francji - 24.79. Finały 50 m grzbietem mężczyzn oraz 200 m motylkiem mężczyzn odbędą się w czwartek.

W środę w finałach wystartowali dwaj Polacy: Kacper Majchrzak był 6. na 200 m stylem zmiennym z czasem 1:47.45 (wygrał Sebastiaan Verschuren z Holandii - 1:46.02), a Wojciech Wojdak również zajął 6. miejsce na 1500 m stylem dowolnym z czasem 14:59.66 (3. raz z rzędu mistrzem Europy został Gregorio Paltrinieri z Włoch - 14:34.04).