Pijany przebiegł po samochodzie uszkadzając jego karoserię

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-05-21 18:30 | Zmodyfikowano: 2016-05-21 18:30
A|A|A

fot. archiwum.prw.pl

Bolesławieccy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca przebiegł po jednym z pojazdów zaparkowanych na terenie miasta powodując wgniecenia jego karoserii. Mężczyzna był pijany. Miła ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. Za uszkodzenie mienia odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w godzinach wieczornych otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany mężczyzna miał przebiegać po jednym z samochodów dokonując jego uszkodzenia.

Natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy, którzy dojeżdżając zauważyli sprawcę uszkodzenia mienia. Mężczyzna widząc mundurowych zaczął uciekać jednak po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów.

Dalsze czynności funkcjonariuszy w tej sprawie potwierdziły fakt, że pijany 25-latek idąc wieczorem jedną z ulic Bolesławca wskoczył na zaparkowany tam samochód i uszkodził jego karoserie. Właściciel pojazdu straty oszacował na kwotę blisko 800 złotych. Mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

25-latek nie potrafił wyjaśnić policjantom powodów swojego zachowania. Został zatrzymany do wytrzeźwienia w areszcie. Następnie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama