Wszedł na półkę skalną i chciał skoczyć. Policjanci zapobiegli tragedii

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-05-21 17:30 | Zmodyfikowano: 2016-05-21 12:02
A|A|A

Kilkugodzinne działania policjantów ze Złotoryi prowadzone wobec mężczyzny, który chciał skoczyć z 60-metrowego urwiska przyniosły oczekiwany rezultat. Mężczyzna po dialogu z funkcjonariuszami zszedł w miejsce gdzie został przechwycony przez policjantów. Następnie po sprowadzeniu do strefy bezpiecznej został przekazany pod opiekę lekarza.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Złotoryja. Rano policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który miął wejść na wysoką półkę skalną z zamiarem popełnienia samobójstwa.

Natychmiast skierowani na miejsce funkcjonariusze od razu podjęli działania w tej sprawie. Policjanci zauważając mężczyznę, który siedział na urwisku skalnym o wysokości blisko 60 metrów prowadzili z nim rozmowy zmierzające do zaniechania przez mężczyznę popełnienia samobójstwa. Dialog policjantów i prowadzone negocjacje z desperatem przynosiły oczekiwany rezultat. 31-latek po trwających kilka godzin rozmowach zszedł do miejsca, w którym był możliwe przechwycenie i sprowadzanie go do strefy bezpiecznej. Następnie został przekazany pod opiekę lekarza.

W działaniach oprócz policyjnego negocjatora brali również udział strażacy i pracownicy pogotowia ratunkowego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama