Wrocławskie kąpieliska gotowe do sezonu – 1 czerwca otwarcie

Jarek Ratajczak | Utworzono: 2016-05-21 18:00
A|A|A

fot. wroclaw.pl

1 czerwca otwarty zostanie basen Kłokoczyce oraz kąpieliska: Morskie Oko, Glinianki i bezpłatne, strzeżone kąpielisko przy ul. Królewieckiej. Tak jak w ubiegłym roku, także w tym sezonie, z powodu prac remontowych zamknięty będzie basen Orbita przy ul. Wejherowskiej.

– Jesteśmy gotowi do sezonu. Obecnie na wrocławskich kąpieliskach prowadzone są ostanie prace porządkowe. Koszona jest trwa, malowane są ławki a na basenach sprawdzana jest aparatura do oczyszczania wody – wylicza Maciej Moczko kier. marketingu spółki Wrocławskie Centrum Treningowego Spartan, która zarządza basenami i kąpieliskami we Wrocławiu.

Nowe, bezpłatne, kąpieliska Harcerska i Jeziorowa:

W tym roku miasto przygotowuje dwa nowe, bezpłatne, miejsca do kąpieli – Harcerska na Oporowie i Jeziorowa w Pawłowicach. Będą tam dyżurować ratownicy, będzie punkt medyczny, toalety oraz plaża.

– Chcemy żeby były otwarte w czerwcu. Obecnie prowadzone są tam prace przygotowawcze. Mają to być miejsca sprzyjające wypoczynkowi i rekreacji. Położone w otoczeniu zieleni, z miejscem do siatkówki i grilla – mówi Jacek Sutryk, dyr. dyr. Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia.

50 tys. na Królewieckiej

Miasto otwiera nowe, bezpłatne i strzeżone miejsca do kąpieli, bo w ubiegłym roku doskonale sprawdziło się to przy ul. Królewieckiej, z którego skorzystało aż 50 tys. osób.

– Zaplanowaliśmy ten teren zostawić maksymalnie otwartym, takim jak było do tej pory i jakie zostało polubione przez wrocławian. Stąd też jedynie minimalna ingerencja w przestrzeń, tak aby była ona bezpieczna, czysta i funkcjonalna. Nic więcej. Żadnych niepotrzebnych dodatkowych reżimów – dodaje Jacek Sutryk.

Będą kolejne, bezpłatne kąpieliska

Miasto planuje otwarcie kolejnych, bezpłatnych miejsc do kąpieli. Szacuje się, że we Wrocławiu jest ponad 200 zbiorników wodnych takich jak starorzecza, stawy oraz glinianki.

– W każdej dzielnicy wstępnego przeglądu miejsc kąpielowo-piknikowych już dokonaliśmy i w każdej dzielnicy chcielibyśmy przynajmniej jedno zagospodarować – mówi Jacek Sutryk.

Kopalnia Wrocław – nowe kąpielisko

W lipcu 2016 r. ma być otwarte nowe kąpielisko – Kopalnia Wrocław (była kopalnia piasku). Znajduje się na rogatkach Wrocławia, w pobliżu drogi prowadzącej do Obornik Śląskich, tuż obok wsi Paniowice. Prywatny inwestor zapowiada, że będą tam: jedyny w Polsce dmuchany aquapark na wodzie, dwa kąpieliska z czystą wodą, boiska do siatkówki plażowej, rowery wodne, kajaki i beach bar. Czytaj więcej – W lipcu rusza Kopalnia Wrocław – nowe kąpielisko na rogatkach Wrocławia.

Trzymają kciuki za pogodę

Wrocławskie baseny i kąpieliska będą gotowe na przyjęcie gości, ale czy chętnych do wypoczynku nie zabraknie – zależy od pogody. Na otwartych obiektach tylko wysoka temperatura gwarantuje wpływy z biletów. Upalnych dni w sezonie we Wrocławiu jest zaledwie ok. 13.

– Pogoda decyduje o frekwencji. Jeżeli jest 27-30 stopni Celsjusza, to na Morskim Oku - największym kąpielisku we Wrocławiu, mamy nawet 3 tysiące gości. Wystarczy, że temperatura spadnie do 23-24 stopni i przychodzi 200-300 osób – tłumaczy Maciej Moczko.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama