Damian Rasak zostaje w Miedzi do 2018 roku

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-05-23 20:58 | Zmodyfikowano: 2016-05-23 21:14

Dla Rasaka runda wiosenna była początkiem - jak się okazało - dłuższej przygody z Miedzią. Sprowadzony zimą piłkarz szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. W 2016 roku wystąpił w 10 ligowych meczach i strzelił jedną bramkę. Do siatki trafił w ostatniej kolejce podczas pogromu Rozwoju Katowice 4:0 (na filmie od 3:40)

Ktoś może powiedzieć, że dorobek strzelecki nie jest imponujący, ale Damian Rasak sporo pracuje także w destrukcji - zalicza dużo odbiorów. Jego udane występy w Miedzi zaowocowały nie tylko nowym kontraktem, ale już wcześniej powołaniem do reprezentacji Polski U-20.

20-latek wychodził w podstawowym składzie legniczan w każdym ze swoich dziesięciu występów. Osiem razy rozegrał pełne 90 minut. Raz został zmieniony minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, a w innym przypadku opuścił boisko kwadrans przed ostatnim gwizdkiem.

"Bardzo się cieszę, że zostaję w Miedzi na dłużej. Nie ukrywam, że bardzo dobrze czuję się w Legnicy. Regularnie gram i rozwijam się w Miedzi, a każdy występ motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy" - powiedział Damian Rasak.