Metoda na wnuczka nadal skuteczna. Apele policji nic nie dają

Komenda Wojewódzka Policji | Utworzono: 2016-05-26 18:20 | Zmodyfikowano: 2016-05-26 18:20
A|A|A

Uczestnicy Hufca Pracy we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Dzierżoniowie zorganizowali spotkanie w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego „Kochana babciu, najdroższy dziadku…” pod nazwą „Bezpieczny Senior 2016”.

W przedsięwzięciu udział wzięło ponad 120 osób. Spotkanie odbyło się w Kinie „Zbyszek” w Dzierżoniowie. Wśród uczestników byli przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych, policjanci, młodzież a przede wszystkim seniorzy zrzeszeni w organizacjach działających w powiecie.

Policjanci wskazywali uczestnikom, na jakie zagrożenia w życiu codziennym są narażone osoby starsze ze szczególnym zwróceniem uwagi na oszustwa na wnuczka, policjanta lub pracownika różnych instytucji. Funkcjonariusze przypomnieli, że przestępcy stosują różne sposoby, by wyłudzić od osób starszych oszczędności.

Wchodzą do domów pod pretekstem wypadku lub choroby bliskiej osoby, bądź podszywając się pod pracowników różnego rodzaju instytucji tj. spółdzielnie mieszkaniowe. Tego typu niespodziewane sytuacje powinny wzbudzić naszą czujność. Niestety w rzeczywistości część z nich nadal daje się w ten sposób oszukać.

Uczniowie zaprezentowali występy artystyczne o treściach edukacyjnych skierowane do seniorów. Młodzież przygotowała dwie scenki: „ metodę na wnuczka” oraz „metodę na domokrążcę”. Osobom starszym przypadł również do gustu występ młodej artystki, która zaśpiewała kilka znanych przebojów. W dalszej części spotkania młodzież, w formie multimedialnej przypomniała uczestnikom jak zadbać o własne bezpieczeństwo.

Na koniec uroczystości seniorzy zostali obdarowani drobnymi upominkami oraz dołączoną ulotką edukacyjną jak nie dać się oszukać i jak ustrzec się przed przestępstwami. Po zakończeniu spotkania w kinoteatrze, uczestnicy Hufca Pracy w Dzierżoniowie ruszyli w miasto z ulotkami zawierającymi najważniejsze treści programu, by rozpropagować je wśród lokalnej społeczności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama