Owsian 9. w Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa

Gregor Niegowski, cccsport.eu | Utworzono: 2016-06-10 10:50 | Zmodyfikowano: 2016-06-10 10:50

Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa miał w tym roku nieco inny format i był podzielony na dwie części. Pierwsza to kryterium i wyłoniła najlepszą „12”, która awansowała do finału. W nim zawodnicy rywalizowali na zasadach wyścigu eliminacyjnego. Ostatni kolarz na każdym z 10 okrążeń odpadał. Wyniki tych zmagań nie były zaliczane do klasyfikacji generalnej, ale uczestnictwo były obowiązkowe, by przystąpić do etapowego Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

W pierwszej fazie Łukasz Owsian zdobył 7 punktów i zapewnił sobie w ten sposób awans do finału. W nim uplasował się na 9. miejscu, a wygrał Andrzej Bartkiewicz (Wibatech Fuji). Na podium stanęli także Konrad Gessner (P&S Team Thuringen) i Szymon Sajnok (Reprezentacja Polski).

Dziś 1.etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego – z Trzebini do Alwerni, o długości 131km.