Wrocław: Zamkną most Muchoborski [OBJAZDY]

| Utworzono: 2016-06-10 11:48 | Zmodyfikowano: 2016-06-10 11:48
A|A|A

Na weekend 18 - 19 czerwca planowane jest rozpoczęcie remontu i całkowite wyłączenie z ruchu mostu
Muchoborskiego w ul Ostrowskiego.

Zamknięcie nastąpi w nocy z soboty na niedzielę, lub z niedzieli na poniedziałek - ZDiUM poinformuje o dokładnym terminie na początku przyszłego tygodnia, bo ciągle trwają ostatnie uzgodnienia w tym zakresie

Ruch kołowy indywidualny i komunikacja autobusowa zostaną skierowane na trasy objazdu:

Od strony południowo - zachodniej w kierunku ul. Ostrowskiego objazd poprowadzono przez drogę 347 ulicami: Mokronoską, Wiejską, Grabiszyńską do "zawrotki" na skrzyżowaniu Grabiszyńskiej z Klecińską.

Objazd od strony ul. Krzemienieckiej został wyznaczony ulicami: Stanisławowską, Avicenny a następnie drogą 347.

Projektowany objazd w kierunku do ul. Krzemienieckiej został zaprojektowany od strony centrum ( tj. od ul. Grabiszyńskiej i ul. Hallera) przez: Obwodnicę Śródmiejską (ul. Klecińską),Strzegomską, Mińską i Stanisławowską do ul. Krzemienieckiej.

Alternatywnie dla pojazdów zjeżdżających z Obwodnicy Śródmiejskiej od strony zachodniej poprowadzono objazd do ul. Krzemienieckiej ulicami Grabiszyńską , Wiejską, Avicenny i Stanisławowską.
Komunikacja piesza i rowerowa będzie się odbywała nowowybudowaną kładką.

Zmiany obejmą linie 107, 119, 319 i kursów nocnej linii 241.

Remont mostu potrwa do końca września br. Generalnym wykonawcą prac jest Intop z Warszawy, zakres robót przewiduje wymianę ustroju nośnego, czyli wymianę płyty pomostowej, częściową budowę przyczółków, czyszczenie konstrukcji stalowej i zabezpieczenie antykorozyjne. Koszt inwestycji (wraz z budową kładki pieszo - rowerowej, która pozostanie po zakończeniu remontu) wynosi ponad 2,2 mln. zł.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama