Zagłębie dużo lepsze od Śląska. Wygrało sparing 4:1 (ZOBACZ)

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-06-22 18:33 | Zmodyfikowano: 2016-06-22 18:33

Wszystko zaczęło się dobrze dla drużyny z Wrocławia. W 19. minucie Grajciar zagrywał do Kiełba, który z pierwszej piłki uderzał na bramkę rywali. Polacek zdołał sparować piłkę, ale wobec dobitki Celebana był bezradny.

Miedziowi szybko zabrali się za odrabianie strat. Już w 35. minucie Jarosław Kubicki strzelił po ziemi zza pola karnego, a piłka wtoczyła się do bramki przy lewym słupku od strony bramkarza.

Trzy minuty później Zagłębie już prowadziło. Gol padł również po strzale zza pola karnego. Uderzał Janoszka, piłka odbiła się od Celebana i po rykoszecie wpadła "za kołnierz" Pawełka.

Chwilę później było już 3:1. W 43. fantastycznego gola strzelił Łukasz Piątek. Dwukrotnie z woleja uderzył bardzo mocno na bramkę Pawełka, golkiper Śląska najpierw sparował piłkę, ale przy poprawce był już bezbłędny.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Zagłębie po pięciu minutach gry zdobyło bramkę na 4:1. Autorem gola był Krzysztof Piątek, który zupełnie niepilnowany w polu karnym zdołał przyjąć piłkę na klatkę piersiową i strzałem po ziemi pokonał Pawełka.

Trener Rumak w drugiej połowie wprowadził na boisko młodzieżowców. Szanse dostali Idzik, Bartkowiak, Dankowski, Wiech oraz Miś. Podobać mogła się gra zwłaszcza tego ostatniego.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Zagłębie wygrało ze Śląskiem 4:1

Gole: Jarosław Kubicki 34, Łukasz Janoszka 36, Łukasz Piątek 41, Krzysztof Piątek 50 - Piotr Celeban 17

Zagłębie Lubin: Martin Polaček - Aleksandar Todorovski (60 Damian Zbozień), Ľubomír Guldan (60 Jarosław Jach), Maciej Dąbrowski (60 Sebastian Madera), Đorđe Čotra (60 Daniel Dziwniel) - Łukasz Janoszka (60 Krzysztof Janus), Łukasz Piątek (60 Adrian Rakowski), Jarosław Kubicki (60 Jakub Tosik), Arkadiusz Woźniak (60 Filip Jagiełło), Ján Vlasko (60 Artur Siemaszko) - Krzysztof Piątek (60 Michal Papadopulos).

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek (46 Ľuboš Kamenár) - Paweł Zieliński (46 Mariusz Pawelec), Adam Kokoszka (46 Lasza Dwali), Piotr Celeban (71 Łukasz Wiech), Dudu Paraíba (46 Krystian Miś) - Jacek Kiełb (46 Michał Bartkowiak), Peter Grajciar (77 Adam Kokoszka), Ryota Morioka (71 András Gosztonyi), András Gosztonyi (46 Mariusz Idzik), Alvarinho (46 Kamil Dankowski) - Kamil Biliński (46 Bence Mervó).

żółta kartka: Čotra.