Rozmowa Dnia: Tadeusz Pawłowski po meczu biało - czerwonych (SŁUCHAJ)

| Utworzono: 2016-07-01 07:55 | Zmodyfikowano: 2016-07-01 07:55
Rozmowa Dnia: Tadeusz Pawłowski po meczu biało - czerwonych (SŁUCHAJ) - fot. Andrzej Owczarek

Po 90 regulaminowych minutach gry oraz 30 minutach dogrywki było 1:1. Gol dla Polski padł już w drugiej minucie. Bramkę zdobył Robert Lewandowski. Wyrównanie dla rywali uzyskał Renato Sanches w 33. minucie spotkania. Do końca meczu i dogrywki nic się nie zmieniło. Zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. W czwartej serii strzał Jakuba Błaszczykowskiego obronił Rui Patricio. Polska drużyna na turnieju we Francji pokazała wolę walki i piłkarską mądrość. Dała też wiele wspaniałych chwil kibicom futbolu. Po emocjach czas na spokojną ocenę występu Biało Czerwonych.

Były trener Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski gościem Rozmowy Dnia Radia Wrocław:

Tadeusz Pawłowski – legenda Ślaska Wrocław. Najlepszy strzelec klubu w historii jego pierwszoligowych występów. To on pokonał Raya Clemence’a – słynnego bramkarza Liverpoolu. Był w szerokiej kadrze na Igrzyska Olimpijskie w 1972 roku, ale ostatecznie nie dane mu było pojechać do Monachium. W pierwszej reprezentacji zagrał zaledwie pięciokrotnie – tylko w sparingach. Miał za silną konkurencję, żeby przebić się do drużyny. Więcej można przeczytać TUTAJ