Teatralnie w Radiu Wrocław Kultura

Andrzej Andrzejewski, Magda Piekarska | Utworzono: 2016-07-05 15:17 | Zmodyfikowano: 2016-07-05 15:17
A|A|A

Jak co tydzień, zaprosiliśmy arcyciekawych gości. Już o 16 odwiedzi nas Tadeusz Rybicki, współtwórca i współzałożyciel Teatru Cinema, ale też artysta związany z Teatrem Osób Uzależnionych „Karawana" - owocem tej współpracy są nie tylko spektakle, ale też filmowa komedia „Przekręt", pokazywana na ostatnim Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie. O 17.15 pojawi się w naszym studiu Justyna Warecka, koordynatorka Brave Kids, żeby opowiedzieć nam o najodważniejszych dzieciakach z całego świata, które we Wrocławiu pracują nad wielkim teatralnym show, które zobaczymy 12 lipca w Hali Stulecia.

O 17.40 o sytuacji Teatru Polskiego, który wciąż trwa w zawieszeniu (po tym, jak nie udało się wyłonić nowego dyrektora w konkursie, urzędnicy planują ogłosić kolejny) porozmawiamy z Marzeną Sadochą, dramaturżką Polskiego i Andrzejem Wilkiem, aktorem tej sceny. O 18.20 z teatralnego trafimy na pół godziny do filmowego świata - Sylwester Banaszkiewicz, producent z wrocławskiej firmy Mediabrigade, opowie o realizowanym we Wrocławiu filmie „Ja, Olga Hepnarova", który w ubiegłą sobotę zdobył kolejne wyróżnienie - jury Lubuskiego Lata Filmowego pod przewodnictwem Andrzeja Seweryna nagrodziło ten obraz główną nagrodą, czyli Złotym Gronem.

Na zakończenie, o 19, o tym, czy i w jakim stopniu można odziedziczyć talent, porozmawiamy z Konradem Imielą i Zosią Imielą. Zaprosimy też na wyjątkowy koncert Imiela&Skrzypek, w którym spotkają się przedstawiciele dwóch pokoleń dwóch artystycznych rodzin - 10 lipca w Synagodze pod Białym Bocianem. Do posłuchania na www.radiowroclawkultura.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama