Program sceny muzycznej Nowych Horyzontów

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2016-07-05 18:25
A|A|A

Xiu Xiu, Artur Rojek, Fisz Waglewski Emade, Ho99o9 i The Bug to headlinerzy tegorocznej sceny muzycznej Nowych Horyzontów. Codziennie od 22.00 w dniach 21 - 31 lipca w Klubie Festiwalowym w Arsenale  odbędą się koncerty i sety DJ-ów.

Kalifornijskie post-punkowe eksperymentalne trio Xiu Xiu zinterpretuje na żywo muzykę do kultowego serialu Miasteczko Twin Peaks. Lider grupy, Jamie Stewart, podkreślał w wywiadach, że soundtrack z ikonicznego dla lat 90. serialu, powstał z miłości i głębokiej fascynacji do tego, co stworzyli wspólnie przed laty David Lynch i Angelo Badalamenti. Nie chcąc ich replikować, Xiu Xiu zinterpretowało muzykę, tworząc znakomitą wartość dodaną.

Dwóch panków, jeden obsługujący konsoletę, obaj krzyczący. Diabły na scenie, diabły wokalnie. Eskalacja wściekłości i jeden z najlepszych koncertów w życiu – mowa o amerykańskich szaleńcach z Ho99o9 w słowach Igora Prusakowskiego.

Artur Rojek z kolei nie wymaga przedstawienia. Były lider Myslovitz, autorytet polskiej i zagranicznej branży muzycznej, plaster dla złamanych serc i muzyczny przewodnik na życiowych zakrętach. W Arsenale zaprezentuje się w nieoczywistej roli... DJ-a. Znani wszystkim są również panowie Waglewscy: ojciec –Wojciech oraz synowie: Fisz i Emade. Tym razem na scenie pojawią się jako trio.

The Bug to Kevin Martin brytyjski producent i DJ - ikona, z którym współpracują regularnie m.in. Grace Jones, Thom Yorke, Primal Scream, czy Beastie Boys. W Arsenale wystąpi razem z Miss Red i Flowdanem – jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w kręgach brytyjskiej sceny grime.

W ramach projektu T-Mobile Electronic Beats w Arsenale wystąpi również odkrycie polskiej muzyki klubowej – Natalia Nykiel, gruzińska pionierka electro Tusia Beridze, czy czysty wakacyjny flow muzyczny w postaci Last Robots. O świeżości w rockowej alternatywie przypomni czesko-norweska formacja Fiordmoss, a klimat lat 80. przywołają na scenie Muchy, aranżując utwory takich pomników, jak Aya RL, TILT, czy Republika. Z dj setem wystąpi także Emika, znana doskonale z coveru Wicked game Chrisa Isaaka.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama