Utrudnienia na wrocławskich drogach

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-07-05 20:10
A|A|A

W najbliższych dniach wystąpią zmiany w organizacji ruchu w następujących punktach miasta:

plac Solidarności - brak przejazdu do Drzewnej

Od 7 lipca zmianie ulegnie organizacja ruchu na placu Solidarności.  Na granicy pomiędzy parkingiem miejskim a komercyjnym zostanie zamontowany krawężnik uniemożliwiający przejazd od ulicy Drzewnej. Wzdłuż krawężnika zostaną wyznaczone miejsca postojowe płatne, w sumie  pula miejsc zwiększy się o 29 stanowisk. Montaż krawężnika i nowego oznakowania będą wykonane w nocy z 6/7 lipca.

plac Legionów - weekendowe wyłączenia sygnalizacji

W najbliższy weekend, 9 - 10 lipca, rozpocznie się modernizacja sygnalizacji świetlnej na placu Legionów - wymiana okablowania. Realizacja powyższych prac oznaczać będzie wyłączenia sygnalizacji w tryb
"na ciemno" (odłączenie zasilania) oraz zajmowanie pasów ruchu na jezdni  dla potrzeb ustawienia podnośnika.  Skrzyżowanie jest równorzędne (zasada prawej ręki) i po wyłączeniu  sygnalizacji kierujący winni stosować się do znaków pionowych i poziomych. Z uwagi na utrudnienia prace będą wykonywane wyłącznie podczas weekendów.  Szacujemy, że zajmie to 4 do 6 sobót i niedziel.

tymczasowy most Widawski w ul. Sułowskiej

Na 9 lipca, zaplanowano kolejny przegląd tymczasowej przeprawy, zastępującej modernizowany most Widawski.  Prace konserwacyjne będą przeprowadzone, jak zwykle, w godzinach 9.30 - 12.30 i w tym czasie przejazd po moście zastępczym będzie się odbywał wahadłowo.

rozkładowy tryb pracy tablic DIP

Informujemy jednocześnie, że również w sobotę 9 lipca tablice Dynamicznej  Informacji Pasażerskiej będą wyświetlały w godzinach 9 - 18 wyłącznie tryb rozkładowy (bez predykcji czyli rzeczywistego czasu przyjazdu).  Powodem będą prace zaplanowane przez Centrum Usług Informatycznych - przenoszenie danych i zabezpieczeń pomiędzy serwerami, dlatego niektóre aplikacje m.in Inteligentnego Systemu Transportu będą czasowo niedostępne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama