Lekkoatletyczne ME: Awans Sobery. Dziś zobaczymy czterech przedstawicieli Wrocławia

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-07 07:56 | Zmodyfikowano: 2016-07-07 07:58
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia mistrzostw Europy z biało-czerwonej perspektywy były eliminacje rzutu młotem kobiet. Pierwszy raz w historii tej konkurencji na tak ważnym turnieju będziemy mieli w finale trzy reprezentantki. Awans wywalczyły: Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow i Malwina Kopron. Najdalej ze wszystkich zawodniczek w stawce rzuciła Włodarczyk - 73,94 m. Ósma była natomiast Fiodorow z wynikiem 69,35 m. W finale zobaczymy także Malwinę Kopron, która uzyskała 69,23 m.

Trzech reprezentantów biało-czerwonych będziemy mieli także w skoku o tyczce mężczyzn. Robert Sobera z AZS AWF Wrocław pokonał wysokość 5,50 m. Słabiej spisali się natomiast Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek, ale skoki na wysokość 5,35 m również dały im awans do finału.

Liczną obsadę zobaczymy jeszcze w walce o medale w rzucie oszczepem. Eliminacje przebrnęli: Marcin Krukowski (81,88m), Łukasz Grzeszczuk (81,05m) i Kacper Oleszczuk (80,97m). Cała trójka w finale zaprezentuje się dziś o 18.35.

Wcześniej bo o 18.15 rozpoczną się natomiast eliminacje rzutu dyskiem. W grupie B są Piotr Małachowski ze Śląska Wrocław i Robert Urbanek. Dolnośląski zawodnik jest w tej konkurencji faworytem do złota.

Drugi dzień mistrzostw Europy w Amsterdamie rozpocznie się o 10.00 od biegu na 110 metrów przez płotki w ramach dziesięcioboju. Pierwszą reprezentantkę Polski zobaczymy pięć minut później - w eliminacjach skoku o tyczce wystąpi Justyna Śmietanka. Dolnośląskim akcentem poza występem Małachowskiego będą nasi biegacze. O 16.45 w półfinałach na 400 metrów wystartują Jakub Krzewina i Łukasz Krawczuk ze Śląska Wrocław oraz Rafał Omelko z AZS AWF Wrocław.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama