Pod Wrocławiem spłonął dom znanego biznesmena

Dominik Panek | Utworzono: 2009-01-11 21:47 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

(Fot. Flickr / Stacirl)

Strażacy dostali zgłoszenie o pożarze w niedzielę ok. godz. 19.00. Spłonęło ok. 500 m kw. powierzchni. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej lub nieszczelność przewodu kominowego. Dzisiaj po południu do podwrocławskiego Ramiszowa pojadą biegli, by ostatecznie ustalić, dlaczego budynek niemal doszczętnie spłonął. Straty nie są jeszcze znane.

W poniedziałek rano dwa wozy strażackie znów pojechały do Ramiszowa, bo ogień po raz kolejny pojawił się w tym miejscu.


(Zdjęcie przy tekście pochodzi z Flickra. Jego autorem jest Stacirl. Objęte jest licencją Creative Commons Attribution 2.0 Generic).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~xxx
2009-01-22 09:20:25
z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
Ocena: 0
a zgłoszone straty po pożarze to podobno 900 tys. zł. ...
~jaco
2009-01-17 19:55:22
z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ale chyba nikt nie liczy, że on komuś pomoże?
~MaM go Gdzieś
2009-01-17 10:42:49
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 0
Przestańcie liczyc na to ,że W.S. komuś pomoże.Nigdy nikomu bezinteresownie nie pomógł.Zawsze musiał na tym słono zarobić.I dla tego tylko jego lizusy wchodzą mu w d...... W ciągu miesiąca zwolnił ludzi niepełnosprawnych,dzięki którym dostawał dotacje.....
~znajomy
2009-01-15 21:53:19
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zgadzam się że to Wielka Tragedia, ale nie martwcie się Ten facet ma kilka firm i budynków we Wrocławiu i pewnie nie tylko. Na pewno miał ubezpieczony dom, meble i różne antyki itp bo go na to stać, więc otrzyma duże odszkodowanie i bardzo szybko wybuduje drugą willę. Tyle tylko że trzeba zacząć wszystko od nowa. Prawdziwa tragedia jest dla ludzi którzy tracą cały dobytek i są ubodzy, tacy ludzie muszą oczekiwać na pomoc innych. Z doświadczenia wiadomo że zawsze najbardziej pomagają ludzie którzy sami nie mają za wiele. Może po takim doświadczeniu Pan W.S. sam otworzy swoje serce na pomoc potrzebującym!!! Przydałoby się!!!
~nikt
2009-01-14 12:52:45
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
przestańcie się użalać na Siemą, postawi sobie jeszcze lepszą chatę; na biednego nie trafiło za to trafiło na bezczelnego oszusta i cynicznego hipokrytę, który topi klub w długach i jednocześnie publikuje białą listę solidnych firm; Siema precz z Wrocławia i postaw sobie dom gdzieś koło Warszawy, nie bliżej;
~Ena
2009-01-14 12:05:36
z adresu IP: (195.22.xxx.xxx)
Ocena: 0
Włos się jeży na głowie jak się czyta część tych komenatrzy. Przeraża mnie to jakim jestesmy społeczeństwem omamionym tym co w jakims szmatławcu wyczytaja, i przerażająco zawistnym. W obliczu nieszcześcia jakie spadło nie tylko na Waldemara Sieminskiego ale i jego rodzinne wypisywac takie rzeczy - wstyd i zenada. Rosmieszaja mnie te informacje wszystkich super poinformowanych o tym jak to rewelacyjnie ubezpieczyl dom i teraz zaciera raczki. A skad te informacje ??? Drodzy internaucji troche mniej zawiści. Czasami naprawde trzeba pomyslec zanim sie cos powie i napisze a jak nie ma sie nic madrego do powiedzenia to może warto pomilczec...
~MaM go Gdzieś
2009-01-14 12:04:49
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 0
Powinne mu przepaść wszystkie pieniądze jakie zarobił na niepełnosprawnych.A dom niech by miał,jak by bieda zaczęła mu zaglądać do garnka może wreszcie zrozumiaby ilu ludzi skrzywdził.Szczycisie bogactwem,którego nie miał by gdyby nie setki ludzi na których dostał dotacje.Mam nadzieję że kiedyś jeszcze dozna biedy,jaką podarował innym.
~oszukany
2009-01-14 11:16:03
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tak to sprawiedliwość,jak kazał mi zabrać dorobek życia to nie pytał złodziej jak nakarmię moje dzieci.Pewnie dostanie odszkodowanie,ale jak sie paliło to widiział jak płoną jego pamiątki i ważne rzeczy.Kara to kara.dziadek mój mówił jedz łyżką a nie hohlą bo sie udławisz.
~tia
2009-01-14 09:25:28
z adresu IP: (89.171.xxx.xxx)
Ocena: 0
Chałupa była ubezpieczona po cenie najwyższej z możliwych. W domu były czujniki przeciwpożarowe, które nie zadziałały (ciekawe dlaczego), alarm (też nie zadziałał), udało się uratować troszkę dobytku (tego cenniejszego). Zobaczymy co pokaże śledztwo, ale nie rozczulałbym się nad Panem Ś.
~olo
2009-01-14 08:09:30
z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
Ocena: 0
dziwne, że nie ma tylu współczujących komentarzy gdy dobytek tracą biedni ludzie, chociażby ostatnio we Wrocławiu...
~kibic
2009-01-14 07:11:57
z adresu IP: (77.79.xxx.xxx)
Ocena: 0
kij z WS i jeo domami, na szcęście nikomu nic sie nie stało a dom można zawsze odbudowac tym bardziej że ma się z czego, i nie piszcie że "stracił cały dorobek zycie" bo to kłamstwo. Gośc ma kasiory jak lodu i pewnie szybko postawi sobie nowy dom - a do tego czasu tez pod most nie pójdzie.
~Strażak
2009-01-13 11:19:25
z adresu IP: (80.48.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ja juz doswiadczylem takie cos jak mi spolnoł.Znam to uczucie i dlatego jestem strazakiem i bede poswiecal sie dla innych tez .A ty Polaku jak nie wiesz nic o tym to wez podpal sobie swoj dom i wtedy sie przekonasz co inni moga czuc jak straca wszystko w ogniu.Ja juz to znam doswiadczenie nie jest to mile
~Pfff
2009-01-13 10:05:51
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Popieram !! osobe o niku Głupki jesteście!!! Do Polaska: Polak a Ty bys sie nie poswięcił ...ratowac komuś dom nad głową...??? Gdyby Ci sie to przytrafiło że dom Ci sie spalił jak byś sie poczuł..??
~Głupki jesteście
2009-01-13 09:24:15
z adresu IP: (195.140.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zupa po pierwsze nie wiesz czy dom miał ubezpieczony, po drugie nie chodzi tylko o straty finansowe. Wiecie jak to jest stracić wszystko co się ma? Chyba dość nieprzyjemne uczucie? Jestem znajomą jednego z domowników, to dobra, uczciwa i miła osoba. I co ma sprawiedliwość dziejowa do tego, że ktoś uprzejmy i uczciwy traci wszystko? Nigdy nie zrozumiem takiego myślenia...
~Polak
2009-01-13 00:12:59
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
do Strażaka: to po co życie poświęcaliście? akurat ten dom nie był wart takiego zachodu... a poza tym to jednak nie ma wolności słowa na tym portalu skoro jeden z komentarzy, skądinąd ze wszech miar słuszny, został usunięty. Jakieś wytłumaczenie oczekiwane, panie Medeksza
~natura
2009-01-12 22:31:11
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 0
U la la.. wygrał z kibicami, przegrał z naturą :) Strażacy "dobrze pracowali"?
~Strażak
2009-01-12 21:59:21
z adresu IP: (80.48.xxx.xxx)
Ocena: 0
To ze ktos robi błędy to widzicie a że my życie poswiecalismy to nie widzieliscie tylko krytykowac potraficie.Co za naród.
~kibic Śląska
2009-01-12 21:40:36
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
dlaczego mój komentarz został usunięty?
~zupa
2009-01-12 21:36:09
z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pewnie i stracił. Ale niewątpliwie miał dom ubezpieczony. Więc niewątpliwie będzie miał się za co "odkuć"...
~Głupki jesteście
2009-01-12 21:34:52
z adresu IP: (195.140.xxx.xxx)
Ocena: 0
W tym domu mieszkała więcej niż jedna osoba, Im też życzycie jak najgorzej? Jesteście bez serca Ci, którzy piszecie, że Mu się należało. Co zrobił właściciel domu to jedna sprawa. To, że On i Jego rodzina straciła wszystko to inna sprawa, tu nie tylko On ucierpiał, rozumiecie? No, ale oczywiście złorzeczyć to to co nasze społeczeństwo lubi najbardziej...
~Pfff
2009-01-12 20:15:18
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 0
Żebyscie wiedzieli że cos tam wybuchało...!!! Myślicie że praca strażaka jest taka łatwa i fajna...? ! W ręcz przeciwnie jest cięzka i bardzo ryzykowna .... Jezeli komu nie pasi to mógł sam to zagasić... ALesz nie....!!. Wolicie cos innego....TYLKO PLOTKOWAĆ Lecz to nie wasza Sprawa...
~Polak
2009-01-12 20:10:40
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
generalnie zgadzam sie z tym co napisał kibic Śląska
~Polak
2009-01-12 20:09:19
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
nie no, litosci, przecież oczywiste jest że nikt tutaj sie nie cieszy dlatego tylko że mu sie dom spalił, ale dlatego, że w minionym roku ten człowiek zniszczyl coś, co jest warte WIELOKROTNIE WIĘCEJ od jego chałupy, czyli Śląsk, który jest bezcenny. A facet chyba jest na tyle rozsądny zeby nie trzymać w domu tego, co ma najcenniejsze Aha, i jak ktos na podstawie tych komentarzy pisze że kibice Śląska to bezmózgi i brak im współczucia to jest idiotą, ja współczuje jemu jako człowiekowi, ale za to co zrobił ze Śląskiem zasługuje na najwyższe potępienie i traf chciał, że spłonął mu dom, ale tu jest własnie pytanie czy to nie sprawiedliwość dziejowa.... można tak bez końca dyskutować
~xxx
2009-01-12 19:50:18
z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ciekawe jest to co napisał strażak o wybuchających pociskach. Czyżby WS przechowywał w domu amunicję? To dobrze, że nikomu nic się nie stało... Dziwna jest też ostrożność policji i straży. Nie udzielają żadnych informacji, np. tych dotyczących strat...
~Pfff.
2009-01-12 19:37:55
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 0
Sprawiedliwosc, Wy wiecie co to znaczy jak nie to prosze do słownika. Widzieliscie... Nie! wiec sie nie wtracajcie jestem sasiadka widziałam na własne oczy a Wy obwiniacie niewinnych ludzi.! Ale Wy jesteście inni......!! zal.pl ewentualnie rozpacz.com !! Myślałam ze Śląsk jest inny a tu wyszło szydło z worka jakimi sa ludzi bez serc! przeciesz to nie jego winna bezmózgi! pfffff. ;/;/;/
~popieram
2009-01-12 19:05:55
z adresu IP: (83.13.xxx.xxx)
Ocena: 0
W 100% popieram kibica Śląska.
~do strażaka
2009-01-12 18:51:18
z adresu IP: (195.245.xxx.xxx)
Ocena: 0
Drogi strażaku, nie interesuje mnie temat tej dyskusji, ale jesli już piszesz o innych , że są bzemózgami, to proszę sprawdź w słowniku jak piszę się trudne wyrazy. Bezmózgi, a nie bezmuzgi!!! mam nadzieję, że ogień lepiej gasisz niż piszesz
~Strażak
2009-01-12 16:32:48
z adresu IP: (80.48.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bralem udzial w tej akcji tez a jesli jestescie tacy mądrzy to postawcie sie w naszej sytuacji bezmuzgi.Fajnie sie z boku patrzylo dla was a my balismy sie o swoje zycie jak pociski wybuchaly z tylu budynku.Najlepiej jest krytykować zawsze i plotkowac potem
~ona
2009-01-12 13:04:09
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Piszecie, że sprawiedliwość go dopadła - aż szkoda myśleć jakimi jesteście ludźmi na co dzień. Ja również widziałam ten pożar, bo mieszkam na tym osiedlu. I widziałam jak straże pożarne jeździły po wodę dobre kilka kilometrów dalej (do Wrocławia). Pomyślcie, że Ci ludzie stracili wszystko w jedną chwilę.... Śląsk to jedno widocznie nie mógł inaczej postąpić. To tak jak prowadzić firmę tylko dla idei i dopłacać do niej. A życie osobiste to druga sprawa.
~WuKaeS
2009-01-12 12:39:21
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jednak Bóg istnieje :)
~burnBABYburn
2009-01-12 12:32:30
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mam nadzieje, ze nie trzymal slaskowych pucharow na jamie...
~ariel
2009-01-12 12:13:06
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
nikt sie nie cieszy z czyjejś tragedii osobistej,ale ten "człowiek" swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem tysiącom ludzi odebrał coś czego nie da sie wycenić w pieniądzach/dorobek dziesiątek lat ,tradycje,historię,honor,pracę/ i pod tym względem mozna powiedziec ze dosięgnęła go sprawiedliwość
~dar_wro
2009-01-12 11:05:20
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
o sprawiedliwości i takich tam może pisać tylko IDIOTA!!!! i człowiek o bardzo małym mózgu. Trzeba było widzieć, jak w pół godziny ogień trawi cały dobytek życia. Straż pożarna miota się i szuka wody - horror. Współczuję sąsiadom i do teraz mam w oczach buchające płomienie nad Ramiszowem
~////
2009-01-12 09:58:53
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
To starszne!!!!Straszna tragedia ale i wszystko co wokół się dzieje.Mieszkam na tym osiedlu.Po dlugim czasie oczekiwania przyjechaly wreszcie jednostki strazy pozarnej i okazało sie,że NA OsIEDLU NIE MA HYDRANTÓW!!!!!!!!!!!!!Dowozono wodę z Wroclawia!!!!!!Przyjechaly 2 karetki pogotowia- i owszem- ale TYLKO z ratownikami medycznymi!!!!!!!!! Po dwoch wybuchach i okresie oczekiwania ok 2 godz- przyjechalo pogotowie gazowe by odciąć gaz!!!!!!!!!!!A willa ta usytuowana ,,,byla,,,,,,,, w najbardziej zagęszczonym zakątku osiedla. Dziś o 7 rano -znowy zaczęło się palic!!!!!!!!Przyjechały wozy strazackie,,,,,,,,, LUDZIE- TO OGROMNA TRAGEDIA DLA WLAŚCICIELI -ALE PYTAM- gdzie jest pani wójt gminy Dlugolęka( bo pod nią podlegamy),gdzie byl Pan Prezydent Wroclawia- mieszka 3 domy dalej, dlaczego osiedle nie jest skanalizowane ,bez dróg dojazdowych z pogwałceniem przepisów BHP???????????
~a_figa
2009-01-12 09:57:14
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ludzie !! Wy nie wiecie, co to tragedia !! Wy nie wiecie, bo jesteście jeszcze bardzo młodzi, często na garnuszku rodziców, nie wiecie, co to znaczy zostać na mrozie w bluzie i półbutach :( Wasza wyobraźnia nie jest w stanie przeanalizować sytuacji, w której w ciągu pół godziny tracicie dorobek życia. Bardzo współczuję wam , mali, ograniczeni ludzie ... i współczuję rodzinie, która ucierpiała w tym pożarze. To są moi sąsiedzi.
~kibice
2009-01-12 01:44:22
z adresu IP: (217.96.xxx.xxx)
Ocena: 0
To my kibice Śląska :))))
~WKS
2009-01-11 23:46:21
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Palec Boży.....
~Polak
2009-01-11 23:35:10
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
a jednak sprawiedliwość istnieje...
~wks
2009-01-11 22:33:47
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pewnie se zrobił światełko do nieba.
~SirMJ
2009-01-11 22:27:38
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
płonie ognisko i szumią knieje :D
~vicky
2009-01-11 22:22:28
z adresu IP: (79.139.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy chodzi o TĘ firmę ochroniarską i TEGO biznesmena ... ?
~antyS
2009-01-11 22:17:04
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czyżby sprawiedliwości stało się zadość? :P