Tour de Pologne: Tim Wellens wygrywa klasyfikację generalną

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-18 20:55 | Zmodyfikowano: 2016-07-18 20:55

Ostatni - siódmy etap Tour de Pologne odbył się w Krakowie. Kolarze rywalizowali na 25-kilometrowej trasie w ramach indywidualnej jazdy na czas. Najszybszy był Brytyjczyk Alex Dowsett, przed Hiszpanem Jonathanem Castroviejo i Słoweńcem Primožem Rogličem. 10 miejsce zajął Hiszpan Victor de La Parte z CCC Sprandi Polkowice. 19 był z kolei jego kolega z zespołu i zarazem najlepszy z Polaków -  Jarosław Marycz.

Trzynasty był dziś Tim Wellens i to wystarczyło Belgowi do triumfu w klasyfikacji generalnej. Pozostałe miejsca na podium zajęli Włosi. Drugi stopień należał do Fabio Felline a trzeci do Alberto Bettioli. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Paweł Cieślik - 19 pozycja. Na 30 miejscu uplasował się z kolei Maciej Paterski z CCC Sprandi Polkowice, a najbardziej znany z naszych rodaków - Michał Kwiatkowski musiał zadowolić się 34 pozycją.

To jeszcze nie koniec kolarskich emocji. Jutro rusza bowiem Tour de Pologne kobiet.