Przysiężny przegrał w Recanati i spadnie w rankingu ATP

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-07-20 07:00

Michał Przysiężny odpadł z tenisowego challengera ATP w Recanati we Włoszech. W pierwszej rundzie Polak przegrał z reprezentantem gospodarzy Lucą Vannim 7:6, (7-5), 3:6, 5:7.

Zawodnik Matchpointu Wrocław zaczął to spotkanie nie najlepiej - jego przeciwnik po przełamaniu wyszedł na prowadzenie 1:3, ale ostatecznie głogowianin wyrównał i wygrał seta w tie-breaku. Polak szans na przełamanie nie miał już w kolejnych partiach, a Vanni swoje okazje wykorzystywał w decydujących momentach. Spotkanie po 2 godzinach i 25 minutach zakończyło się zwycięstwem Włocha.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Przysiężny w Recanati doszedł do półfinału, co znaczy, że Polak straci aż 33 punkty w rankingu i spadnie poniżej 300. miejsca.