Poranny przegląd prasy

Tomek Sikora / Magda Bajor | Utworzono: 2016-07-20 08:39 | Zmodyfikowano: 2016-07-20 08:19
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

W gazetach i w internecie sporo o podwyżce jaką zaordynowali sobie politycy. "Fakt" pisze o programie koryto+, który następuje po 500+ i mieszkanie+. Na Twitterze króluje obrazek - podwyżka dla prezydentowej premier posłów wojewodów - a co podwyższymy społeczeństwu. Może Vat - odpowiada jakiś jegomość. "Superexpress" pastwi się nad nami: Posłowie i senatorowie zarobią więcej o 2700, pierwsza dama 14 tysięcy, premier o 7 tysięcy ministrowie średnio więcej o 5,5 tysiąca. Przeciętny emeryt w tym roku dostanie podwyżkę o 2 złote. Pycha idzie przed upadkiem - wieszczy wściekły prorządowy tygodnik "wPolityce".

W "Rzeczpospolitej" - na pierwszej stronie optymistyczny tytuł - emerytury na bogato. Ale jak się wczytać to już różowo nie jest - wczorajsza rządowa propozycja powrotu do starego wieku emerytalnego oznacza koszt 15 miliardów złotych rocznie - budżet państwa może tego nie wytrzymać.

Skąd brać pieniądze - z wody! swoim artykułem na pierwszej stronie odpowiada "Dziennik Gazeta Prawna" - ceny wody po tym jak rząd wprowadził nowe prawo wodne mogą wzrosnąć od przyszłego roku o 25%. Dla czteroosobowej rodziny będzie to oznaczało wzrost o co najmniej 85 złotych.

Przenieśmy igrzyska w Rio - apeluje grupa naukowców z całego świata. Wszystko dlatego że w Rio panuje wirus Zika, który jak się właśnie okazało przenosi się nie tylko przez ukąszenie komara albo stosunek seksualny, ale także przez zwykły kontakt z drugim człowiekiem. W dodatku nie wiadomo jak. Naukowcy proszą by przełożyć czas igrzysk albo miejsce bo sportowcy i kibice rozwleczą wirus po całym świecie

Wrocławski port lotniczy wyczuwa nowe potrzeby - od listopada z Wrocławia do Kijowa dwa razy w tygodniu ma latać samolot bezpośredni. Mamy we Wrocławiu coraz więcej Ukraińców - także tych najbogatszych kupujących inwestycyjne mieszkania

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama