Najważniejsza impreza sportowa w kraju już za rok we Wrocławiu!

Informacja prasowa | Utworzono: 2016-07-22 15:55 | Zmodyfikowano: 2016-07-22 14:13
A|A|A

materiały prasowe

Wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski, a także prezesi Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego 10. Światowych Igrzysk Sportowych – Marcin Przychodny i Adam Roczek wybrali się do Warszawy na zaproszenie sejmowej podkomisji stałej do spraw przygotowań Polski do organizacji dużych imprez sportowych o randze mistrzostw świata i Europy oraz zapewnienia bezpieczeństwa podczas ich trwania. Złożyli oni raport o stanie przygotowań do The World Games 2017.

Ministra Sportu i Turystyki reprezentował sekretarz stanu Jarosław Stawiarski, a tematem spotkania było m.in. złożenie raportu ze stanu przygotowań do imprezy, która odbędzie się w dniach 20-30 lipca 2017 roku we Wrocławiu, ale też w Trzebnicy, Jelczu-Laskowicach i Świdnicy.

Władze resortu obiecały wsparcie dla The World Games 2017 i przyjęły zaproszenie prezydenta Rafała Dutkiewicza do przyjazdu do Wrocławia na wyjazdowe posiedzenie Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki (marzec-kwiecień przyszłego roku).

Przedstawiony podczas spotkania stan przygotowań do Igrzysk Sportów Nieolimpijskich spotkał się z dużym uznaniem władz podkomisji i ministerstwa. Trzeba również pamiętać, że w dużej mierze dzięki zaangażowaniu Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego MSiT wspiera remont świdnickiego lodowiska przy ul. Śląskiej kwotą 2 mln złotych. W tamtejszej hali wielofunkcyjnej odbędzie się rywalizacja w jeździe figurowej na wrotkach i w hokeju na rolkach.

Ministerstwo Sportu i Turystyki zapewniło również, że wrocławskie Igrzyska Sportów Nieolimpijskich uznaje za najważniejszą imprezę 2017 roku w Polsce.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama